Vesti - Roland Garros 2023 -

Novak ide ka 23. slemu, preko povređenog Alkarasa do sedmog finala u Parizu!

Novak Đoković je u finalu Rolan Garosa! Meč je na programu oko 14.45h.

Z.K.Izvor: B92

Treći teniser sveta je posle 202 minuta igre slavio protiv Karlosa Alkarasa, 6:3, 5:7, 6:1, 6:1 i tako stigao do svog sedmog finala u Parizu, 34. velikog finala u karijeri.

Očekivali smo paklen meč, imali smo ga zaista u prva dva seta, ali onda se Španac povredio na startu trećeg i to je znatno olakšalo posao osvajaču 22 grend slem titule da rutinski završi posao.

Neočekivano, ali i povrede su deo sporta, a takav peh ovog popodneva imao je mladi Španac.

Tako će Novak u nedelju će protiv pobednika meča između Aleksandera Zvereva i Kaspera Ruda igrati za rekordnu 23. grend slem titulu i treću u Parizu.

Bio je to njihov drugi duel, prvi na grend slemovima, i Novak je izjednačio u skoru na 1-1.

Neverovatno dobro je odigrao Novak taj početni set.

Nije dozvolio protivniku da uđe u meč onako snažno, kao u prethodnim duelima. Delovao je Karlitos nervozno od starta meča, više je grešio, a sa druge strane bio je zid.

Svo iskusvo Novaka došlo je do izražaja od starta, odlično je igrao taktički, sjajno reternirao, koristio svoje prilike.

Posle prva tri gema bez brejka, Novak je u četvrtom iskoristio prvu priliku koja mu se ukazala.

Odigrao je volej na mreži i poveo sa 3:1, da bi u narednom sigurno potvrdio isti za 4:1.

Uspeo je Alkaras da prekine tu mini seriju, smanji na 4:2, a onda je usledio maratonski gem od 14 minuta u kojem je Đoković neutralisao tri brejk lopte.

Na servis Alkarasa u narednom, osmom gemu, nije iskoristio prvu set loptu.

Imao je Alkaras novu šansu, brejk loptu u devetom gemu, ali Novak je sa tri poena u nizu stigao posle 57 minuta igre do 6:3.

Početkom drugog seta, Đoković je bio taj koji je imao kontrolu.

U prvih nekoliko gemova videli smo uglavnom gemove koji nisu previše trajali što se tiče broja poena.

Alkaras je stigao do 4:3, bilo je već tada primetno da je još pojačao sa intenzitetom igre.

A onda je Španac iskoristio drugu brejk loptu u osmom gemu da povede sa 5:3.

Međutim, stigao je sjajan odgovor Đokovića, u trenucima kada je mladi protivnik servirao za izjednačenje.

Novak je iskoristio drugu brejk šansu, stigao do ribrejka za 5:4, a onda je na svoj servis spasao tri set lopte i stigao do 5:5!

Odmah je imao priliku da još jednom oduzme servis Alkarasu, nije iskoristio tu šansu, pa je Španac stigao do 6:5. I potom je stigla kazna...

Španac je nastavio da bije kao iz topa i u tom 12. gemu opet došao do tri brejk i set lopte, iskoristio je prvu i posle 72 minuta igre izjednačio na 1-1 u meču.

Grafika: Sofascore

I onda neobična stvar, Novak je dobio gem za 1:1, a Alkarasa je uhvatio grč.

Zatražio je medicinski tajm-aut iako na to nije imao pravo, sudija Tort je po pravilu Novaku dodelila gem za 2:1.

Novak je potvrdio "brejk", iskoristio to što se Španac loše kreće, 3:1, a Novak je dobio i naredni gem, brejk za 4:1.

I bilo je jasno da će Novak to iskoristiti da dođe do drugog seta.

Tako je i bilo, iskoristio je treću set loptu u sedmom gemu za 6:1.

Ipak, Alkaras nije želeo da preda meč, otišao je u pauzi između setova u svlačionicu.

Vratio se posle šest i po minuta, rešen da nastavi sa borbom.

Imao je odmah dve prilike da u početnom gemu četvrtog seta dođe do brejka, ali Novak to nije dozvolio.

Odmah je Đoković napao, stigao rutinski do brejka za 2:0, i već tada je bilo jasno da je na korak do finala.

Dobio je i četiri od poslednjih pet gemova i u stilu pravog profesionalca završio posao sa 6:1.

Sva dešavanja pre, tokom i posle duela Alkaras – Đoković mogli ste da pratiti u LIVE BLOGU B92.net: