Vesti - Roland Garros 2023 -

Đere bez rešenja za Rubljova

Laslo Đere je završio takmičenje na ovogodišnjem Rolan Garosu.

Z.K.Izvor: B92

Teniser iz Sente je posle 151 minuta igre poražen od sedmog tenisera sveta, Rusa Andreja Rubljova, 6:1, 3:6, 6:3, 6:4.

Laslo je jedini od šestorice srpskih igrača igrao prvog dana takmičenja, ali je imao i najteži žreb i to se ispostavilo kao tačno.

Bio je ovo njegov četvrti meč sa Rusom u profesionalnoj konkurenciji i četvrti poraz, treći u duelima na šljaci.

U početnom setu, činilo se da će ići dobro po Lasla, naročito kada je lako dobio prvi servis gem uz dva as servisa, ali sve je ubrzo krenulo na stranu protivnika.

Rubljov je posle 1:1 dobio pet gemova u nizu uz dva brejka i posle svega 25 minuta imao u džepu set, 6:1.

Odmah je Rus došao do brejka i na startu drugog seta, da bi potom Đere uzvratio ribrejkom za 1:1.

Na 2:1, Laslo je zatražio medicinski tajm-aut zbog očiglednog problema sa desnom preponom.

Nastavio je da igra, čini se da je ta pauza dala rezultata i kako je set odmicao, Laslo je delovao sve sigurnije.

Uspeo je da u osmom gemu dođe do brejka za 5:3, a potom iskoristi drugu set loptu i posle 43 minuta igre dođe do 6:3 i izjednačenja u meču.

Grafika: Sofascore

Dobro je Laslo počeo taj treći set, osmah stigao do brejka, da bi u drugom gemu spasao brejk loptu i poveo sa 2:0.

Međutim, Rubljov je brzo uzvratio, brejkom u četvrtom gemu za 2:2.

I onda, novi pad u igri Lasla, na 3:3, dozvolio je protivniku da veže 12 poena, dobije naredna tri gema i stigne do 6:3 i novog vođstva u meču.

Spasao je Đere odmah u prvom gemu četvrtog seta brejk loptu, stigao je lako i do 2:1.

Ipak u petom gemu Rubljov je uspeo da iskoristi drugu brejk loptu i stigne do 3:2.

I tu priliku nije prokockao, iako na 5:3 na servis Đerea nije iskoristio prvu meč loptu, sve je završio u desetom gemu.

Rus će se u drugom kolu sastati sa pobednikom meča između Francuza Korentana Mutea i Artura Kazoa.

Sve detalje sa meča mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.