Bogdan pogađao sa osam i po metara – prvi tripl-dabl Janisa

Milvoki Baksi savladali su Atlanta Hokse 132:121 i učvrstili se prvi vrhu istočne konferencije uz Orlando i Boston.

Grafika: Sofascore

Janis Adetokumbo zabeležio je prvi ovosezonski tripl-dabl, 36. ukupno u karijeri, postigao je 32 poena, zabeležio 11 skokova i 10 asistencija.

Grčki superstar bio je jedan od sedmorice "dvocifrenih" u napadački odlično izbalansiranom taboru domaćeg tima.

Llilard je potvrdio klasu sa 25 poena, Kameron Pejn je odigrao sjajno "sa klupe", meč je završio sa 18 poena, Bobi Portis je ubacio 15, Midlton 12, a Bruk Lopez 11 poena.

Na drugoj strani srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović je za 25 minuta postigao 14 poena - iz igre je imao učinak 6/18, za tri 2/7. Imao je i dva skoka i dve ukradene lopte.

Imao je Bogdan i jedan blistav trenutak u poslednjoj sekundi treće deonice, preuzeo je loptu tada da reši napad i pogodio sa velike udaljenosti, sa gotovo osam i po metara - preko dvojice igrača Baksa (za prilazak gostiju na 98:96).

Bio je četvrti strelac Hoksa koji su se ponovo spustili na ispod 50% uspešnosti (9-10) i trenutno su deseti na Istoku.

Trej Jang sa 32 poena i 12 asistencija i Dižonte Marej sa 30 poena bili su daleko najproduktivniji kod Atlante.

Utakmica je rešena u poslednjia tri minuta kada su Baksi serijom 13:2 uspeli da slome otpor gostiju. Od rezultata 119:116 Milvoki je došao do 132:118 i zapečatio sudbinu Atlanti koja nije imala prava rešenja u ključnom periodu utakmice.

Trej Jang i Marej su kao i do tada najviše preuzimali, pokušavali, međutim promašili su sve kada je bilo najpotrebnije pogoditi tako da su u velikoj meri i olakšali posao Milvokiju da zatvori ovaj meč u svoju korist.

Jović: Želim da igram

Srpski košarkaš i igrač Majamija Nikola Jović izjavio je nakon utakmice sa Golden Stejtom, da želi da igra i da zna da je trenutno u procesu učenja.

NBA petak 29.12. 15:00 Komentara: 9