Blamaža Voriorsa – Memfis "razbio" Golden Stejt!

Košarkaši Memfis Grizlisa pobedili su Golden Stejt Voriorse 134:95, čime su smanjili u polufinalnoj seriji Zapada na 3-2.

Izvor: B92

Očekivala se rutinska pobeda Voriorsa i plasman u finale Zapada, međutim, Grizlisi su pokazali da se neće skloniti bez borbe i naneli su rezultatski jedan od težih poraza ekipi Stiva Kera.

Poraz ko poraz i nije toliko težak, Golden Stejt i dalje ima sve u svojim rukama, ali u šestoj utakmici biće pod velikim pritiskom da završi posao.

Olakšavajuća okolnost biće im to što će biti domaćini, s tim što se sa ovakvim pristupom, kao na današnjoj utakmici, neće mnogo proslaviti.

* Seltiksi ispustili +14 – Baksi na korak do finala Istoka!

Meč ni u jednom trenutku nije bio neizvestan, Memfis je došao do prednosti u prvoj četvrtini i do četvrte četvrtine ista je samo rasla. Plus 10, plus 20, 30, 40, pa i +55 je bilo u jednom trenutku (119:64).

Potpuno ponižavanje Golden Stejta usred Memfisa i videćemo kako će odreagovati ekipa Stiva Kera.

U četvrtoj deonici gosti iz San Franciska uspeli su da smanje zaostatak, te je konačan rezultat bio 134:95 (+39).

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Džekson junior, Džons i Bejn sa 21 poenom, Bruks je dodao 12, a Vilijams i Klark po 11 poena. Podsećamo, Memfis je ovu utakmicu igrao bez Dža Morenta koji je verovatno završio sezonu.

Kod Voriorsa bolji od ostalih bio je Klej Tompson sa 19 poena, Kuminga je dodao 17, a Kari je postigao samo 14 poena.

U drugoj utakmici večeri Milvoki Baksi pobedili su Boston Seltikse povevši tako 3-2 u seriji.

Učitelj Greg

Treneri ekipa u ovogodišnjem NBA finalu Ime Udoka i Stiv Ker bili su igrači Grega Popoviča u San Antoniju.

NBA utorak 31.05. 14:45 -> 15:30 Komentara: 7