Preokret Golden Stejta, Bjelica opet bez minutaže

Golden Stejt Voriorsi pobedili su Memfis Grizlise rezultatom 101:98 i poveli sa 3-1 u seriji.

RMIzvor: B92

Voriorsi su došli do meč lopte i imaće priliku da na gostujućem terenu ostvare plasman u finale zapadne konferencije.

Iako su Voriorsi gubili tokom gotovo čitave utakmice, u završnici su uspeli da preokrenu rezultat i da dođu do trijumfa.

Treba naglasiti da je Memfis ovu utakmicu igrao bez prve zvezde tima, Dža Morenta.

Sjajnom igrom u četvrtoj četvrtini Voriorsi su došli do preokretae budući da je Memfis u jednom trenutku u poslednjoj deonici vodio i sa 12 poena razlike.

Golden Stejt je u 4/4 ubacio 39 poena, što je za poen više nego u čitavom prvom poluvremenu.

Potez kojim je ova utakmica odlučena u korist Voriorsa bila je blokada Drejmonda Grina na šutu Džerena Džeksona za tri poena, pri rezultatu 98:95 za Voriorse na 13 sekundi do kraja.

Voriorse je do pobede predvodio Stef Kari koji je ubacio 32 poena uz osam asistencija i pet skokova. Kari je nešto lošije šutirao na ovom meču – 10/25 iz igre i 4/14 za tri poena.

Pored Karija istakao se i Endru Vigins sa 17 poena, a Pul i Klej Tompson su ubacili po 14 poena, s tim što je Klej Tompson imao jako loše šutersko veče – 6/20 iz igre i 0/7 za tri poena.

Drejmond Grin nije imao izražen poenterski učinak jer je ubacio svega dva poena, ali je zaveležio 11 skokova i pet asistencija.

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica nije igrao na ovoj utakmici odlukom trenera.

Na drugoj strani Džeren Džekson je imao 21 poen i pet skokova, Tajus Džons je imao 19, a Kajl Anderson 17 poena.

Odličan je bio i Stiven Adams koji je meč završio sa dabl-dabl učinkom – 10 poena i 15 skokova.

Naredna utakmica, peta u ovoj seriji igraće se u Memfisu gde će Grizlisi pokušati da izbore opstanak u ovoj seriji.

Termin pete utakmice biće naknadno određen.

Učitelj Greg

Treneri ekipa u ovogodišnjem NBA finalu Ime Udoka i Stiv Ker bili su igrači Grega Popoviča u San Antoniju.

NBA utorak 31.05. 14:45 -> 15:30 Komentara: 7