Horford i Tejtum vodili Seltikse do "brejka" u Milvokiju, 2-2 u seriji

Košarkaši Boston Seltiksa pobedili su Milvoki Bakse u četvrtoj utakmici rezultatom 116:108.

RMIzvor: B92

Seltiksi su tako vratili brejk i izjednačili seriju na 2-2. Sledeća utakmica igra se u Bostonu, a Seltiksi su ovom pobedom vratili prednost domaćeg terena.

Utakmicu je obeležio fenomenalni Al Horfrod. Horfrod je utakmicu završio sa 30 poena i osam skokova, a iz igre je šutirao sjajnih 11/14.

Ono što se ne vidi kroz statistiku jeste njegov doprinos u odbrani. To je na svojoj koži najviše osetio najbolji igrač domaće ekipe Janis Adetokumbo koji je u duelima protiv Horforda bio neutralisan.

Pored Horfroda odličan je bio i Džejson Tejtum koji je takođe ubacio 30 poena, uz 13 skokova i pet asistencija. Markus Smart i Džejlen Braun ubacili su po 18 poena.

S druge strane, Adetokumbo je predvodio Bakse ubacivši 34 poena, a tome je dodao 18 skokova i 5 asistencija.

Pratili su ga Bruk Lopez sa 17 poena i 7 skokova i Džru Holidej, koji je utakmicu završio sa 16 poena, sedam skokova i 9 asistencija.

Seltiksi su utakmicu prelomili krajem četvrte četvrtine, iako je Milvoki imao prednost od 10 poena pre toga.

Seltiksi su ponovo odigrali odličnu odbranu u najbitnijim trenucima i ovu utakmicu priveli kraju u svoju korist.

Iako je MIlvoki vodio najvećim delom utakmice, njihova prednost se istopila tokom poslednje deonice, a Boston je na tri i po minuta do kraja vodio 106:96.

Milvoki je pokušao da uhvati priključak i da ovu utakmicu vrati pod svoju kontrolu, ali Seltiksi su konsatnto držali prednost i na kraju pobedili.

Učitelj Greg

Treneri ekipa u ovogodišnjem NBA finalu Ime Udoka i Stiv Ker bili su igrači Grega Popoviča u San Antoniju.

NBA utorak 31.05. 14:45 -> 15:30 Komentara: 7