Bogdanović se "zapalio" – Atlantina sedma pobeda u nizu kod kuće

Atlanta Hoksi su sa 123:107 porazili Nju Orleans Pelikanse.

SNIzvor: B92

Hoksi su zabeležili sedmu uzastopnu pobedu na svom parketu.

Meč je praktično rešen u trećoj četvrtini, kada su Hoksi ubacili 11 trojki od čega je čak četiri bilo delo srpskog košarkaša Bogdana Bogdanovića.

Bogdanović je meč završio sa 21 poenom, uz sjajan šut iz igre 8 od 11 i 5 od 8 za tri poena, dok je imao još po 4 skoka i 4 asistencije, dok slobodna bacanja nije šutirao.

Grafika: Sofascore

Pellikansi su na krilima Zajona Vilijamsona igrali vrlo dobro, čak su prvu četvrtinu i dobili, a svoje prve minute u novom timu imao je i Ajzea Tomas, omaleni plejmejker koji je nedavno dobio ugovor.

To je bio njegov prvi NBA meč još od 3. februara 2020. godine, kada je nosio dres Vašingtona...

Što se same utakmice tiče, izabranici Nejta Mekmilana su se svojski potrudili da bude egal na poluvremenu, a onda u trećem kvartalu sledi "razaranje" odbrane Pelikana, 11 trojki i sjajna tranzicija za 46:29 i ukupno 107:90 u njihovu korist.

U poslednjoj četvrtini su uspeli mirno da privedu meč kraju i da sa 123:107 upišu novu pobedu.

Sa 34 poena je najefikasniji bio Zajon Vilijamson, 14 je imao Bledso, 12 Bol, a 10 Tomas. Na drugoj strani 30 poena Janga, 21 Bogdanovića, 17 Hurtera i 14 Galinarija.