Jokić i Marej briljirali – Denver vodi 2-0! VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Minesotu Timbervulvs 122:113 u drugoj utakmici prve runde plej-ofa Zapadne konferencije.

PTIzvor: B92

* Baksi bez Janisa odgovorili Majamiju sa 138 poena

* Memfis bez Morenta izjednačio protiv Lejkersa

Nikola Jokić našao se na terenu od starta utakmice, iako je pre početka bio pod znakom pitanja zbog manje povrede desnog ručnog zgloba.

Jokić je odigrao dobru utakmicu, a na kraju je susret završio sa 27 poena, devet skokova i devet asistencija.

Aktuelni MVP nije bio najefikasniji u pobedničkom sastavu, pošto je Džamal Marej bio veoma raspoložen.

Plejmejker Nagetsa postigao je 40 poena, uz to je imao i pet asistencija, šest pogođenih trojki, od čega je pogodio i ključnu na dva minuta do kraja.

Minesota je prišla na samo -6 posle Edvardsove trojke (115:109), ali Denver je imao odgovor preko Kanađanina. Marej je pogodio trojku, vratio prednost na +9 (118:109) i time je utakmica rešena.

Pored Mareja i Jokića, dvocifreni kod Denvera bili su Porter sa 16 poena, Gordon sa 12 i Džef Grin koji je ubacio 11 poena.

U poraženom timu istakao se Entoni Edvards sa 41 poenom, Gober je postigao 19, dok je potpuno podbacio Tauns ubacivši samo 10 poena.

Denver je sa odličnom energijom otvorio utakmicu, a posebno raspoložen u prvoj četvrtini bio je Marej. Džamal je sve pogađao, igrao je racionalno i brzo je došao do 12 poena.

Izabranici Majka Melouna došli su i do dvocifrene prednosti, ali posle dvanaest minuta igre na semaforu je bilo 31:22.

Jokić je igrao dobru utakmicu, u drugoj četvrtini prednost je samo rasla i utisak je bio da će Nagetsi upisati još jednu ubedljivu pobedu.

Prednost je išla i do +21 (53:32), međutim, krajem poluvremena usledio je manji pad koncentracije, što je bila opomena pred treću deonicu.

Minesota je smanjila na -15 i time je najavila bolju igru u drugom poluvremenu.

Denver to nije shvatio kao upozorenje i u trećoj četvrtini desio se veliki preokret.

Veoma brzo došli smo do situacije u kojoj Nagetsi gube tri poena (82:85), iako su samo desetak minuta pre toga vodili +21.

Minesota je odigrala strašnu treću deonicu, ovaj period dobila je 23:40 i ne da se vratila u utakmicu, već je potpuno promenila tok.

Ipak, ekipa koje idu po prsten, a Denver to jeste ove godine, imaju rešenje u svim situacijama, pa su tako i Nagetsi uspeli da uđu sa potpuno drugom energijom u poslednju četvrtinu.

U poslednjih dvanaest minuta Denver je - pre svega - popravio odbranu, te je primio samo 24 poena. Probudio se Majkl Porter junior, Mare je isporučio, baš kao i Jokić.

Denver je na kraju pokazao šampionsku crtu u četvrtom periodu i na kraju je zasluženo upisao pobedu.

Serija se seli u Mineapolis, a vremena za odmor nema, pošto je treća utakmica na programu u noći između petka i subote.