- Komentari -
  1. Drzavni subjekat. Plata u gotovini. Kada bude bilo kamate za sredstva na tekucem racunu i bez odrzavanja istog, e tada moze da to bude obavezan nacin primanja. To je kao i licna karta! Moramo je imati, zasto je onda placamo? Ono sto se mora, to mora biti potpuno besplatno.
    (Dali Bocek, 6. avgust 2022 18:36)

    # Link komentara

  2. @Kosta
    plate ne mogu da se isplaćuju na ruke kao pre 50 godina, zato što bi to zahtevalo da svaka firma ima svoj sef, svoju blagajnu, blagajnika, plaća transport novca i to bi zaista bio veliki trošak za celu privredu.. lakše im je ovako, plate mesečno održavanje računa nekoj banci od hiljadu dinara i računovodstvo distribuira dalje, na račune zaposlenih..međubankarska provizija je zaista sitna za gore navedene eventualne troškove.. takođe, i poreska uprava na ovaj način može da kontroliše kretanje novčanih tokova, kao nekada SDK..
    čak i da vam je skupo održavanje računa od 350 dinara i naviše, imate opciju da u PŠ otvorite račun, mislim da je i dalje održavanje istog 110 dinara, a imate sve opcije, što zaista ne predstavlja nikakav mesečni trošak u poređenju sa konstantnom inflacijom..
    (vlade, 6. avgust 2022 12:51)

    # Link komentara

  3. NBS kaže da promenimo banku.
    Šta nam garantuje da za 2 meseca ta nova banka neće postati gora od te iz koje sada bežimo.
    Uz to 99% banaka radi samo pre podne. Treba svaka 2 meseca da ostanem bez dnevnice, jer jurim od banke do banke.
    NBS da spreči kartelsko udruživanje, a ne da nam filozofira kako su banke privatne i da ne mogu da se mešaju u njihov posao. Privatni su i mlinovi i poljoprivredna gazdinstva pa je država mogla da ograniči cenu pšenice i brašna i zabrani izvoz.
    Izgleda da nije do toga da li mogu, nego da li hoće.
    (Arsenije, 6. avgust 2022 12:43)

    # Link komentara

  4. Ako sve banke poskupe u istom trenutku, u istom obimu i vrsti cene usluge, ako uvedu iste nove naknade i provizije, kako je moguće onda da država ne reaguje na očigledno kartelsko udruživanje!?
    NBS kaže da možete da promenite banku, a u stvarnosti su u svakoj banci istovremeno promenjene visine naknada, i nema svrhe da je promenite.
    Zakon zabranjuje kartelsko udruživanje.
    (Milan, 6. avgust 2022 12:16)

    # Link komentara

  5. Po običaju ništa.
    (luka, 6. avgust 2022 12:13)

    # Link komentara

  6. Zašto neko napokon ne objavi koje su banke podigle cene svojih usluga i koliko!?
    (De Billy, 6. avgust 2022 12:10)

    # Link komentara

  7. Za ovo treba da zahvalimo nasem Vrhovnom kasacionom sudu, koji je rekao banke su u pravu kada naplacuju troskove obrade kredita. Sada ce naravno naplacivati sve, cak i vazduh
    (Baki, 6. avgust 2022 12:07)

    # Link komentara

  8. Sram ih bilo. Koliko lažu to nije normalno. Kažu imali su razumevanje za korisnike tokom Covid krize!? Tako što im je u filijalama radio samo po jedan šalter dok su se gomilali redovi ispred po zimi i minusu? Tako što su navukli građane na E-banking i M-banking kako bi građani radili posao umesto njih, a posle samo podigli provizije kada više nije bila moguća druga opcija. Kukaju za troškove a otpustili su gomilu ljudi jer im je alektronsko bankarstvo završavalo bar 80% posla. Zar to nije ogromna ušteda?
    (Petar P, 6. avgust 2022 11:49)

    # Link komentara

  9. kao i mnogo puta do sada, NBS nece najostrije DA URADI NISTA
    (juzna pruga, 6. avgust 2022 11:49)

    # Link komentara

  10. E onda lepo neka uvedu primanje plate na ruke. Pa kome trebaju bankarske usluge neka ide i neka pregovara i placa. Zasto da je moram preko njih da primam platu, i hteo ne hteo, da ostanem bez pola dnevnice?
    (Boban, 6. avgust 2022 11:39)

    # Link komentara

  11. Banke jesu prodavci usluga, ali se zaboravlja jedna stvar a to je bukvalno nemogućnost da se plata isplaćuje u gotovini već sve mora preko banke i već samim tim one lupaju "održavanje računa" , naplaćuju izveštaje ali i uslovljavaju kreditiranje i sl. uzimanjem kartica i sličnih usluga. Uvođenje naplate mobi bankarstva je poseban bezobrazluk jer banke svakako uzimaju proviziju za transakcije od pravnih lica kao npr za posterminale u prodavnicama. NBS neće učiniti ništa jer je i sama u tom lancu dranja kože građanima.
    (Kosta, 6. avgust 2022 11:38)

    # Link komentara

  12. NBS neće preduzeti ništa što se ptethodno ne usaglasi sa UBS_om. A suštinski treba da onemogući bilo kakvo udruživanje banaka koje upravo i služi za lobiranje i protrežiranje bankarskih interesa (što smo imali priliku da vidimo kod uticaja na VKS).
    Anti trast zakoni zabranjuju bilo kakvo kartelsko udruživanje i to je ono što je ovde potrebno. Zamislite da u nekoj drugoj pravnoj državi nekakav generalni sekretar udruženja banaka kaže da se sudije ne razumeju u bankarstvo i da oni treba da ih poduče kako da sude?
    (Ben Hur, 6. avgust 2022 11:27)

    # Link komentara

  13. “U svakom slučaju, savetovali su građanima da svako pronađe banku koja odgovara njegovim potrebama i paket usluga koji najviše koriste.”

    Da bi se shvatilo kakva je ovde glupost izrecena, samo rec “banka” zamenite sa “benzinska pumpa”.
    Inace, dopada mi se kako NBS uvek nadje izgovor da ne reaguje, jer boze, to vise nije bankarstvo, to je obicna trgovina.
    Pa gospodo, ovo je zelenasenje trgovaca, a to je vas posao.
    U protivnom, ni vise niste potrebni, ako su banke trgovina, vec postoje institucije koje se trgovinom bave u Srbiji.
    (ex, 6. avgust 2022 11:21)

    # Link komentara

  14. Država može itekako da pomogne. Dovoljno je da donese zakon o mobilnosti klijenta, koji obavezuje banku da na zahtev klijenta, besplatno izvrši prenos računa u drugu banku na njegov zahtev. Kada bude moguće promeniti banku, kao što se menja mobilni operater, biće mnogo bolje...
    (Rajko, 6. avgust 2022 11:13)

    # Link komentara

  15. NBS treba da reguliše cenu osnovnog računa i troškova obrade naloga za plaćanje sa tog računa. Ostale stvari ne sme i ne treba da dira. Čemu konkurencija ako su svi isti.
    (Stevan, 6. avgust 2022 10:59)

    # Link komentara