Bogdanović stao na 14 poena, težak poraz Atlante od Vizardsa VIDEO

Atlanta je još jednom razočarala svoje navijače.

Z.K.Izvor: B92

Hoksi su na svom terenu poraženi od Vašingtona sa 127:99 i tako zabeležili četvrti poraz u poslednjih pet kola.

Reprezentativac Srbije Bogdan Bogdanović proveo je na terenu nešto manje od 24 minuta i postigao 14 poena uz tri skoka, dve asistencije i tri ukradene lopte.

Što se tiče šuta iz igre, Boganović je stao na 5/13, od toga 3/8 za tri poena, i 1/1 sa linije penala.

Atlanta je od sredine prve četvrtine konstantno bila u zaostatku, tako da se može reći da je Vašington rutinski dobio meč.

Na poluvremenu, Vizardsi su imali 11 poena viška, 58:47, a najveću razliku imali su u poslednjoj četvrtini kada su u dva navrata imali maksimalnih 30 poena prednosti.

Do pobede ih je predvodio raspoloženi Kajl Kuzma sa 29 poena uz šest skokova i četiri asistencije, dok je Džordan Pul dodao 20, a Deni Avdija 19 poena.

U ekipi Atlante, Trej Jang je postigao 21 poen uz dva skoka i deset asistencija, Sadik Bej je dodao 16, a Dežonte Marej 13.

Hokse već u ponedeljak od 21.30 očekuje novi okršaj kod kuće, dočekuju ekipu San Antonija, dok je istog dana Vašington domaćin Detroit Pistonsima.