Nestvarni Jokić – trojka skoro s centra uz zvuk sirene za pobedu! VIDEO

Košarkaši Denvera pobedili su Golden Stejt sa 130:127, trojkom Nikole Jokića uz zvuk sirene.

Srpski košarkaš pogodio je trojku sa gotovo pola terena preko ruke Kevona Lunija i doneo novu pobedu Nagetsima.

Jokić je završio meč sa 34 poena (13/16 iz igre, 2/2 trojke), 10 asistencija i devet skokova i dve ukradene lopte u preokretu Denvera posle 18 poena zaostatka.

Prethodno je izjednačio rezultat na 26 sekundi pre kraja, košem preko Darija Šarića, a onda pošto je Stef Kari izgubio loptu u napadu Voriorsa, neverovatnom trojkom dotukao domaćina.

Voriorsi su se "odlepili" u trećoj četvrtini koji su dobili 44:24, a nakon dvocifrenog zaostatka u prvom poluvremenu u kojem su Nagetsi šutirali 62 odsto iz igre.

Domaćin je u poslednji period ušao sa 107:94, stigao do +18 na sedam i po minuta pre kraja, kada je usledila serija Nagetsa 27:6 koju je na spektakularan način zaokružio Jokić.

Nagetsi su sjajnom odbranom ograničili "ratnike" na samo 20 poena u poslednjem periodu, dok su predvođeni Srbinom ubacili 36.

Denveru je ovo bila šesta uzastopna pobeda na gostovanjima i 11. u poslednjih 13 utakmica.

Jokića je u ekipi Nagetsa najbolje pratio Aron Gordon sa 30 poena (11/17) uz 9 skokova, dok je Džamal Marej dodao 25 (8/16, 1/6 trojke) uz 6 asistencija.

Dvocifren učinak imao je još Pejton Votson sa 19 poena uz 5 skokova, a po osam su postigli Majkl Porter i Kantevijus Koldvel-Poup.

U strelce su se upisali još Zik Nađi, Redži Džekson i Kristijan Braun koji su postigli po dva poena.

Kari je predvodio Voriorse sa takođe 30 poena (11/23 iz igre, 5/12 trojke) uz 6 asistencija, četiri skoka i dve izgubljene lopte.

Klej Tompson je postigao 24 (4/10 trojke), Žonatan Kuminga je ubacio 16, a po 13 su postigli Brendin Podzijemski i Dario Šarić (5/7) koji je imao i 7 skokova uz 6 asistencija.