Embid dokrajčio Toronto, sledi Majami VIDEO

Košarkaši Filadelfije plasirali su se u polufinale plej-ofa na Istoku.

Z.K.Izvor: B92

U šestoj utakmici serije pobedili su ekipu Toronta sa 132:97 i tako sa 4:2 u pobedama završili posao u četvrtfinalu.

Posle sjajne partije Džoela Embida, Džejmsa Hardena i Tajrisa Maksija, nije bilo potrebe za igranjem sedme utakmice kod kuće.

U prvom delu utakmice nije izgledalo da će Siksersi doći do pobede tako ubedljivo, te prve dve četvrtine bile su izjednačene i na poluvreme se otišlo poenom prednosti za Filadelfiju, 62:61.

Meč se prelomio u trećoj deonici, Reptorsi su imali 70:67 na 9:42 do kraja tog dela, ali je Tajron Maksi pogodio trojku za izjednačenje.

U narednih četiri minuta usledila je furiozna serija od 17:0 u korist Filadelfije i na 5:20 do kraja tog dela bilo je već 87:67.

Prednost Siksersa je samo rasla u poslednjoj deonici, da bi na kraju dostigla maksimalnih +35.

U redovima pobedničke ekipe, Embid je bio najefikasniji sa 33 poena, uz deset skokova i asistenciju.

Tajris Maksi je dodao 25 poena, Džejms Harden je postigao 22 uz šest uhvaćenih lopti i čak 15 asistencija, dok je Tobijas Haris postigao 19 poena.

Kod Reptorsa Kris Bučer je postigao 25, Paskal Sijakam 24, Geri Trent 19, a Skoti Barns poen manje.

Filadelfiju sada u polufinalu serije na Istoku očekuju mečevi sa Majamijem koji je sa 4:1 eliminisao Atlantu.