Lebron se vratio, Harden se razigrao, Majamijev tandem silovit

U noći između petka i subote odigrano je sedam mečeva u NBA ligi.

Na parket se vratio Lebron Džejms, koji je posle dve propuštene utakmice vodio Lejkerse do pobede.

Lejkersi su na svom parketu savladali Klivlend Kavalirse 113:101.

Nisu imali toliko lak posao koliko rezultat govori, pošto su gubili sedam poena razlike posle prve četvrtine, dok je na poluvremenu bilo nerešeno.

U poslednju četvrtinu su ušli sa +3, Klivlend je na osam minuta do kraja preokrenuo, ali trojkom Karmela i poenima Lebrona i Dejvisa prelomili su utakmicu, pošto su napravili seriju 10:0.

Džejms je upisao 26 poena i 8 asistencija, Karmelo Entoni imao je 25, Vestbruk 19 i Dejvis 16 poena.

Na drugoj strani istakli su se ruki Mobli sa 23, Garland (11 asistencija) i Rubio sa po 18 poena i Markanen sa 17.

Portland TrejlBlejzersi savladali su Los Anđeles Kliperse 111:92.

Demijan Lilard je sa 25 poena predvodio Portland i za razliku od prethodnih utakmica, sada je šutirao 56% iz igre.

Jusuf Nurkić je upisao 14 poena i 17 skokova, dok je Mekolum dodao takođe 14 poena.

Na drugoj strani je Pol Džordž ubacio 42 poena. Jedini dvocifren bio je još Luk Kenard sa 16 poena.

Bruklin Netsi savladali su Indijana Pejserse 105:98.

Džejms Harden je bio najbolji sa 29 poena, 8 skokova i 8 asistencija, dok je Kevin Durent upisao 22 poena, 11 skokova i 7 asistencija.

Dvocifren je bio i Lamarkus Oldridž sa 21 poenom.

Kod Indijane su se istakli Tori Kreg sa 28 poena i 11 skokova i ruki Kris Duarte sa 18.