Poljaci uzeli "skalp" Špancima

Fudbaleri Španije odigrali su nerešeno (1:1) protiv Poljske u meču drugog kola E grupe Evropskog prvenstva.

Komentari 100
EPA/David Ramos / POOL

Sporo je počela utakmica uz tek sporadične šuteve sa distance Kliha i Olma.

Pokušavala je Španija da izgradi izglednu priliku za šut, ali su Glik i Bednarek držali poljsku odbranu na oprezu.
Nekoliko pokušaja centaršuteva izbačeno je iz šesnaesterca golmana Ščešnog.

Međutim, Španci su nastavili u istom ritmu što je dovelo do gola za Moratu u 25. minutu.

Fudbaler Juventusa je sa linije peterca sproveo loptu u mrežu nakon šuta Đerara Morena.

Sporna je pozicija iz koje je Morata postigao gol, ali je VAR presudio u korist "furije".

Grupa E, 2.kolo
Španija Poljska 1:1 (Morata 25, Levandovski 54)

Stadion: La Kartuha
Sudija: Danijele Orsato

Imali su i Poljaci još nekoliko prilika do kraja prvog poluvremena najpre kada je Šviderski imao izglednu priliku nakon centaršuta Levandovskog.
Međutim, njegov šut je otišao iznad gola.

Isti su bili protagonisti i deset minuta kasnije kada je šut Šviderskog završio na stativi Simonovog gola.
Na loptu je natrčao Levandovski, ali as Bajerna nije bio na svom prepoznatljivom nivou završnice.

Na pauzu se otišlo sa minimalnom prednošču Španaca.

Drugi deo igre je sporije počeo, da bi u nekoliko minuta poprimio skroz drugačiji tok.
Najpre je Levandovski izjednačio golom glavom, a samo tri minuta kasnije sviran je penal za Španiju.

Loptu na 11 metara namestio je Moreno, igrač nad kojim je napravljen prekršaj, ali je pogodio stativu.
Na loptu je nakon tog šuta naleteo Morata, ali je i on promašio.

Dominirala je Španija u nastavku meča, ali i kada su stizali do šansi nisu ih koristili. Pokušao je Enrike sa uvođenjem Ruiza i Sarabije, ali to nije dalo rezultata.

Prava pometnja je nastajala u nekoliko navrata ispred gola Ščešnog, ali su Poljaci na kraju ipak izdržali i zadržali željeni rezultat.

Španci su remizirali bez golova sa Šveđanima u prvom kolu nakon velikog broja propuštenih šansi sa obe strane. Sa druge strane, Poljska je poražena od Slovačke rezultatom 2:1.