MS

"Samoubistvo" Poljske – istorijski autogol, crveni karton i novo iznenađenje na EP

Fudbaleri Slovačke priredili su iznenađenje i pobedili Poljsku 2:1 (1:0) na otvaranju E grupe EURO.

Komentari 73
EPA-EFE/Anatoly Maltsev

Slovaci su u Sankt Peterburgu, kao autsajderi grupe, šokirali znatno iskusniju Poljsku i gurnuli je u "provaliju".

Kao i svaka priča ima junaka i tragičara, a to su Milan Škrinijar, strelac gola odluke, i na drugoj strani Gžegož Krihovijak koji je zaradio isključenje u trenutku kada je Poljska išla ka preokretu.

E grupa EP
Poljska Slovačka 1:2 (0:1)
Lineti 46 – Ščesni 18ag, Škrinijar 69

Stadion: Krestovski (Sankt Peterburg)
Sudija: Oliviju Hategan (Rumunija)

Sve se to dogodilo u rasponu od 62. do 69. minuta. Krihovijak je napravio glupost, olako dobio žuti karton i ostavio saigrače na cedilu.

Slovačka, koja se od primljenog gola posle 29. sekunde drugog poluvremena u režiji Karola Linetija do tada branila, se okuražila zbog igrača više i brzo ga materijalizovala.

Štoper Intera se najbolje snašao posle jednog kornera i kroz "šumu nogu" doneo drugu pobedu za Slovačku u istoriji na EP.

Kako je za Slovake ušao u istoriju, tako je i na svim Evropskim prvenstvima.

A na nesreću za Poljsku neslavnu istoriju ispisao je golman Vojćeh Ščesni.

Postigao je autogol tako što ga je lopta pogodila u leđa posle odbitka od stative i minijature Roberta Maka, a time postao prvi golman koji je sam sebe matirao.

Ujedno, to je bio i najraniji gol ikada na kontinentalnim prvenstvima jer je golman Juventusa srušio Hrvata Igora Tudora za četiri minuta, a u Top5 je i naš Dejan Govedarica.

Poljaci su jako krenuli, po tri boda, ali ih je presekao Mak kada je nanizao dvojicu igrača i uz dosta sreće primorao Ščešneg na autogol.

Činilo se da će u naletu po izjednačenju uspeti da preokrenu, ali je Krihovijak sve uprskao.

I doveo Poljsku na rub eliminacije jer sledeći meč igraju sa Španijom u Sevilji...

Zanimljiv susret mogli ste da pratite u našem LAJV BLOGU.