Njujork i Fila skromno šuterski, Oklahoma ubedljiva VIDEO

Košarkaši Filadelfije uspeli su da prekinu seriju od tri uzastopna poraza.

Z.K.Izvor: B92

Pobedili su kao gosti Njujork sa 79:73 u meču u kojem su dominirale odbrane i gde smo videli malo šuterski raspoloženih.

Rezultat je takav kao da je bio u pitanju meč Evrolige, tvrda utakmica u kojoj su na kraju Siksersi imali više nerava.

I ovaj meč su odigrali bez povređenih Džoela Embida i Tajrisa Maksija, ali su naši put do trijumfa.

U prvoj četvrtini viđeno je svega 30 poena, da bi Filadelfija na odmor otišla sa prednošću od 37:31.

Na 3:33 pre kraja, gosti su imali deset poena prednosti, bilo je to previše za Nikse koji nisu imali rešenja u finišu.

U redovima Filadelfije najbolji je bio Keli Ubre Džunior sa 18, dok je Badi Hild dodao 16 poena.

Na drugoj strani, Džejlin Branson je postigao 19 poena.

Za razliku od ove dve ekipe, Oklahoma je kod kuće bila raspucana protiv Memfisa, slavila je sa 124:93.

Laka pobeda lidera Zapada, treća u nizu i 45. od starta sezone.

Veliku razliku imali su već na poluvremenu (64:43), tako da nisu imali nikakvih problema.

U ekipi Oklahome 23 poena postigao je Šaj Gildžus-Aleksander, poen manje je dodao Karson Valas, dok je Džoš Gidi postigao 16 poena.

Najefikasniji kod Grizlisa je bio Dži Dži Džekson sa 30 poena, 16 je dodao Džaren Džekson.