Francuzi održali lekciju rukometa – Srbija ide kući VIDEO

Muška rukometna reprezentacija Srbije eliminisana je sa Evropskog prvenstva u Segedinu.

EPA-EFE/Tibor Illyes

EP, grupa C, 3. kolo:
Francuska – Srbija 29:25 (16:7)

Dvorana: "Pik" (Segedin)
Sudije: Mazeika, Gatelis (Litvanija)

U 3. kolu grupe C "orlovi" su poraženi od selekcije Francuske rezultatom 29:25 (16:7) i tako završili učešće na kontinentalnom šampionatu.

Iz ove grupe dalje idu Francuska, sa maksimalnim učinkom, i Hrvatska koja u drugu fazu neće preneti nijedan bod.

Srbija nije iskoristila samopouzdanje sa kojim je ušla u turnir, a stečeno nakon trijumfa nad Ukrajinom.

Jasno je svima bilo da je finale bilo protiv Hrvatske i ono je izgubljeno, ali je u meču protiv Francuske očekivalo da Srbija makar pruži veći otpor, približan onom iz kvalifikacija kada su ostvareni pobeda i remi.

To je izostalo. Osim tri minuta dobre igre na početku i tri odbrane Vladimira Cupare, odnosno, dva vezana gola Bogdana Radivojevića za 3:3, sve ostalo je bilo za zaborav.

Francuska: Deska 2, Fabregas, Žerar, Karabatić 2, Konan, Konkud 2, Lagard, Len 3, Mae 6, Mem 5, Min 4, Nai 1, Pardin, Port 2, Ričardson 1, Turna 1.

Srbija: Bomaštar, Borzaš 1, Cupara, Đukić 1, Ilić, Ivanišević 1, Kukić 4, Marsenić 4, Milosavljević 2, Orbović, Pešmalbek 2, Pešić, Radivojević 7, Radović, Šotić 2, Sretenović 1.

Kola su krenula nizbrdo kada je Vensan Žerar počeo da brani i moguće i nemoguće udarce, pa je očas posla već u prvom poluvremenu stigao do dvocifrenog broja odbrana.

To je toliko uticalo na psihu srpskih igrača da su promašivali i čiste zicere u nizu, pa su vezali skoro 13 minuta bez postignutog gola.

Epilog je bilo 11 golova razlike za Francusku i potpuno rešen meč u njegovoj ranoj fazi.

Na poluvremenu je rezultat glasio 16:7, a ta razlika, uz manja ili veća osciliranj održala se do kraja utakmice.

"Trikolori" su, kao olimpijski šampioni, do kraja su vrlo iskusno i rutinski odradili posao, najavivši najviše domete i na ovom takmičenju.

Nisu bez srca završili šampionat srpski igrači, pošto su utakmicu završili sa šest vezanih golova i razliku spustili na samo četiri gola razlike.

Dovoljno za častan oproštaj od kontinentalnog prvenstva.

Grafika: SofaScore

Najefikasniji igrač susreta je bio Bogdan Radivojević sa sedam postignutih golova, a po četiri su dali Lazar Kukić i Mijajlo Marsenić.

U pobedničkom taboru Mae je imao šest, Mem je postigao pet, a četiri Min.

Na licu mesta je novinar B92.net Milan Tomić, a sva dešavanja pratili smo iz minuta u minut putem Live BLOG-a: