Košarkaši Partizana upisali su drugu pobedu u Evrokupu nadigravši Turk Telekom u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Evrokup, 2. kolo:
Partizan – Turk Telekom 85:59 (21:12, 20:22, 23:7, 21:18)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić" (Beograd)
Sudije: Danijel Ierezuelo, Marčin Kovalski, Maksim Buber

U prvom meču pred svojim navijačima u evropskom takmičenju "parni valjak" je slavio trijumf rezultatom 85:59 (21:12, 20:22, 23:7, 21:18).

Partizan je i dalje perfektan ove sezone u svim utakmicama, sa 2-0 u Evrokupu i 5-0 u ABA ligi.

Turk Telekom sada ima skor 1-1 u grupi A Evrokupa.

Tim Željka Obradovića ponovo je igrao veoma agresivno u fazi odbrane, čvrsto na skoku i sve to je materijalizovao u fazi napada.

Najbolji je bio Kevin Panter sa 19 postignutih poena, Alen Smailagić je imao 13, Jam Madar 12, a dvocifren je bio još Aleksa Avramović sa 10 poena.

U poraženom sastavu Džehuan Džonson je ubacio 14, a Eron Herison 13 poena.

Partizan: Kurucs 2, Panter 19, Ledej 7, Zagorac 2, Avramović 10, Koprivica 5, Dangubić 0, Smailagić 13, Mur 8, Glas 0, Trifunović 7, Madar 12.

Turk Telekom: Peres 2, Harison 13, Akar 0, Gejik 6, Demir 8, Elis 2, Davkins -, Džonson 14, Engindeniz 6, Ogut 0, Donat 8.

Počelo je odlično za srpski tim, vezanim trojkama Alena Smailagića i Zeka Ledeja, ali se protivnik brzo vratio u egal.

Ipak, Kevin Panter je preuzeo ulogu lidera i poveo domaću ekipu do vođstva 21:12 na kraju prve četvrtine.

Međutim, u tom periodu je skupio čak tri faula, a ubrzo mu se sa istim brojem prekršaja priključio i Alen Smailagić.

To je obeležilo prvo poluvreme, iako je tokom druge deonice serijom 11:0, kada se Turk Telekom približio na dva poena minusa, serijom 11:0 otišao na do tada maksimalnih 41:28.

Ipak, sa dve trojke gostiju pred odlazak na odmor razlika je iznosila "samo" sedam poena – 41:34.

Grafika: SofaScore

Ali to je bila samo kratka reakcija turskog tima, pošto je u trećoj deonici Partizan sve prelomio fantastičnom odbranom i agresivnošću na svakom delu terena.

Bacali su se crno-beli po parketu, navijači su adekvatno odreagovali, a onda sa nekoliko dalekometnih pogodaka do maksimuma razgalili publiku.

Pogađali su Alen Smailagić i Dalas Mur, kao i ponovo raspoloženi Kevin Panter i vođstvo je očas posla otišlo na +23 (64:41).

Time je meč praktično bio rešen i poslendnja deonica bila je puko odrađivanje posla, s tim da ni tada nije spuštena papučica sa gasa, pa je razlika na kraju iznosila +26.

Sva dešavanja iz popularnog "Pionira" pratićemo iz minuta u minut putem Live BLOG-a na B92.net: