1. Gaford se zaista čini kao odličan trejd , treba podjeliti minutažu njemu i Livelyu po pola da Dončić ima lob opciju čitavo vrijeme i odmah će ga biti puno teže čuvati , a Kleber neka se rotira sa Washingtonom i Jonesom na poziciji 4 i unutarnja linija izgleda vrlo solidno. Dončić sinoć odličan u obrani sa par blokada i dobrim radom nogu , odličan u selekciji šuta kad je osjetio da ga trica ne sluša , samo 16 šuteva, 50% uspješnosti , masa vrhunskih asistencija za čiste zicere , dobio 5-6 šavova kada je iznudio faul u napadu , tada je morao izići 5 minuta i činilo se da će Washington ukrasti pobjedu , međutim kad se vratio na -10 u 4.četvrtini odmah je vezao 6 koševa , 2-3 asistencije i Dallas je odmah preokrenuo u samo par minuta , Dončić sa +19 uvjerljivo najbolji kod Dallasa u toj kategoriji . Protivnici ga često ciljaju u obrani samo da bi ga što više umorili, i da bi mu ostalo manje snage u napadu jer Dončić u obrani 1 na 1 prima jako malo koševa po posjedu, vrlo je inteligentan i to koristi , a ni snažno tijelo mu nije na odmet , brani u postu čak i centre ali ga to naravno umara i zato je za njih vrlo važno da Irving nastavi igrati dobro jer mu Dončić vjeruje i daje mu loptu jako često , to partnerstvo izgleda vrlo dobro , obojica imaju 30 poena u rukama svaku večer a Dončić često i mnogo više od toga , ključ će biti izbjeći ozljede udarnog dvojca i centara , ostalo se sve može pokrpati jer rotacijskih igrača sada imaju dovoljno.
    (Donny Brasco, 13. februar 2024 12:12)