Šta se ovo desilo?! VIDEO

Nestvarna završnica utakmice između Norveške i Španije u četvrtfinalu Svetskog prvenstva.

Pošaljite komentar
  1. (Ivar, 26. januar 2023 09:02)

Pravila za pasiv su drukcija u zadnjoj minuti igre. Da vrijede ista pravila Norvezani bi se mogli dodavat zadnjih 30 sekundi i nista ne radit. Ovako ovodis zanimljivost u igru. Nema cuvanja rezultata
    (Marko, 26. januar 2023 12:14)

# Link komentara

2. samo ko ne prati ili nikad nije gledao rukomet čudi se sta se ovde desilo, prosto imao je da napravi dva koraka ka golu i da reši utakmicu.
    (rbc, 25. januar 2023 21:19)
    Imali su 19 sek, nisu morali nista. To je manje od jednog prosjecnog napada, nema sta tu sudije da oduzimaju loptu. Nisam duzan da sutiram na gol u 19 sek
    (Ivar, 26. januar 2023 09:02)

3. E ovo je pravilo, tačno se videlo da ne nameravaju da idu na gol i kazna, svaka čast
    (Valjevska podvala, 25. januar 2023 19:52)
    E tu si u krivu, na 19 sek do kraja je cijeli napad, nemaju tu sta sudije da oduzimaju loptu. Ovo je cista krada. Da se je igralo 30 sek pa da na 20 podignu ruku onda ok, ali ovako ne.
    (Ivar, 26. januar 2023 09:00)

4. Drugim rijecima sudije odlucile da Norveska ne dobije u regularnom dijelu. Sudili pasivan zbog jednog dodavanja nazad, i onda se cude zasto vise zemalja ne igra rukomet. Suci odlucuju utakmice, kada im se svida puste napade 30 sek kada im se ne svida onda dizu ruke nakon 10.
    Ovo je dokaz da sudske procjene u rukometu nesto najgluplje, Norvezani pokradeni
    (Ivar, 26. januar 2023 08:58)

5. Izem ti ovakav sport.
    (Toto-ko-tunjo, 25. januar 2023 23:10)

6. Evropski Brazilci... to smo više po mentalitetu nego po fudbalu. Društveno uređenje od "Pele" do favele.

S norvežanima imamo dosta istorije preko ratova, zaključno sa onim oficirom NATO-a sa Kosova i Metohije 1999. i norvežani zbog te veze dosta znaju o nama i nisu nam rasistički tako "naklonjeni" kao finci i šveđani, niti su hladni kao danci.

Stoga sad ovo kad još vidi čovek, slobodno možemo da ih zovemo:
    (Skandinavski srbi., 25. januar 2023 22:57)

7. Norvezanin trebao loptu baciti na tribine i crveni dobiti.
    (SrbinMusliman, 25. januar 2023 22:46)

8. ako u vaterpolu moze da se ogranici napad na 20 s to je znaci 34 napada za poluvrem? (2 × 8 min). Svaka ekipa u proseku ima 17 napada. Rukomet je brža igra ( kud i kamo je lakse pretrcati rukometni teren nego preplivati bazen) i ne vidim razloga da se i tu ne ogranici napad na recimo 45 sek.ili minut kako bi se izbeglo idiotsko resenje da raznorazne sudije tumače sta je pasivan napad a pogotovo moment kad ce dici ruku da je taj napad počeo.Time su sudije skrojile mnoge rezultate i dosudile mnoge medalje. Objektivnost je u drugom planu. Šta fali kosarci sto ima 24 s za napad uz mogucnost dobijanja jos 14. Zasto se i u rukometu ne bi nesto slicno uvelo.Postao bi jos brzi i sa vise golova a sa manje sumnji u sudije
    (bikkojileži, 25. januar 2023 21:55)

9. Rukometna pravila, lov u mutnom
    (basko, 25. januar 2023 21:32)

10. Amaterski sport koji bi možda postao popularan ako bi se pravila definisala precizno. Ako su nekom jasna rukometna pravila, svaka čast.
    (Globtroter, 25. januar 2023 20:19)

Cim je sport u kojem smo mi duduci onda je amaterski.
    Ali zato ako napišeš da je vaterpolo poluamaterski sport,što on je jeste dobiješ brdo minusa.
    Ne znam da li je rukomet bio amaterski sport kada smo osvajali medalje?
    Inace rukomet je po broju klubova,profi ligama i popularnosti daleko ispred vaterpola.
    Ali da se ne lažemo koji timski sport nije popularniji od vaterpola.
    (Eric Cartman, 25. januar 2023 21:31)

12. Niko ne pominje trenera norveske koji pravi katastrofalnu gresku i uzima tajmaut dvadesetak sekundi do kraja i automatski aktivira novo glupo pravilo pasivnog napada,jos vecu glupost pravi igrac koji ima autoput prema golu a on kukavički vraća loptu nazad.Pa ovakve dve gluposti se nebi dogodile ni u našoj ligi
    (ajoj, 25. januar 2023 21:16)

13. Ovo su sudije odlučile, ishod
    (kifla s'alpskom, 25. januar 2023 20:59)

14. Glupo je bilo sta komentarisati, samim tim sto uopste moze da se tumaci jel dobra odluka ili nije. To znaci da pravilo nije jasno definisano, tj da je ostavljeno sudiji na subjektivnu interpretaciju. A svi znamo sta to znaci... Amaterski sport, zato i gubi sve vise na popularnosti. Ako definisu pravila, mozda i krene u pozitivnom smeru, ko je pogledao 2 utakmice u zivotu, bilo bi mu jasno da mora da se ogranici napad bolje nego da sudija ceni kad je pasivan. Zavisi od preostalog vremena, vaznosti utakmice, imena igraca i ekipa, prethodnih odluka, kriterijuma sudije... Katastrofa. I to je samo jedno falicno pravilo, a ima ih podosta
    (dojilica, 25. januar 2023 20:39)

(Globtroter, 25. januar 2023 20:19)

16. Rukomet sve vise postaje poput vaterpola,sport u kome sudije mogu da imaju odlucujuci uticaj na rezultat.Pa nisu se Norvezani dodavali pet minuta,uzeta im je lopta posle 12 sekundi,alo!
    (Aca bg, 25. januar 2023 20:16)

17. Talant Dusabajev kakav je to igrac bio.. Nisam znao da mu sin igra, i jos dade ovaj gol, bravo!
    (navijac, 25. januar 2023 20:16)

18. sm_ce od sporta...totalna bud_lastina
    (kondor, 25. januar 2023 20:14)

19. Desilo se nesto sto ne pamtim ni na nizeligaskim utakmicama. Iskreno ne secam se da sam na ovoj razini (profesionalci,skandinavci,svetsko) ikad i video aktivaciju ovog pravila. Naime ako imas potpuno otvoren put na gol, moras ici na gol. Inace odma se sudi pasiv i oduzima lopta. Sudija ne mora cekati dodatna 4 dodavanja vec ima pravo oduzeti loptu momentalno. Imas loptu, otvoren sut i gol prednosti i ti se okrenes i vratis loptu a par sekundi do kraja i u polufinalu si. Debakl mozga.. Sta psiha radi to je cudo.. na faci norveskog igraca se vidilo da lik uopce ne konta sta je napravio, bleji okolo, kiselo se smije, namiguje saigracima.. Cudno.
    (Olympus, 25. januar 2023 20:06)

20. E ovo se zove pomračenje svesti. Ispadoše Norvežani velike budale.

Kad bi se uvelo neko kažnjavanje u fudbal kad počnu da se guze uz korner zastavicu i prenemažu po travi bilo bi super.

Brate imaš livadu do gola i zveraš po tribinama. Molim lepo. Sad bi valjalo da ispadnu pa da se češu godinu dana.
    (Gde ja živim, 25. januar 2023 20:04)

21. Danska pokidala jadne Madjare 17 razlike auu
    (moka, 25. januar 2023 20:03)

22. teška kradja ! ali teška ! sramota !
    (Tomy Čubura, 25. januar 2023 20:02)

23. Debilna pravila, kad u vaterpolu postoji vreme za napad moze i u rukometu
    (prof, 25. januar 2023 19:59)

24. lopta je morala biti vracena nekoliko metara unazad gdje je sviran pasivan napad uz sviranje tajm auta jer je zadnji minut
    (porto di banja, 25. januar 2023 19:56)

25. Atomski rukomet.
    (nidzerland, 25. januar 2023 19:54)

26. Covek je imao autoput do gola i kukavicki vratio loptu nazad. Molim lepo, hoces da budes kukavica i kalkulant-tako prolazis
    (smederevac, 25. januar 2023 19:53)

28. kakva početnička greška norvežana
    (ajoj, 25. januar 2023 19:47)

29. Fenomenalno pravilo, svaka cast za sudije. Bomba sport. Sreca sto nije popularan inace bi ga zatrovali ko fudbal i kosarku
    (Jogurt009, 25. januar 2023 19:47)

30. Debilna pravila. Sudija odlučuje o trajanju napada, nekada napadi traju po tri minuta bez podignute ruke.
    (Pit, 25. januar 2023 19:46)

31. Odlična odluka sudija, zasluženo produžeci.
    (esp, 25. januar 2023 19:44)