Ludilo na "Etihadu" – oslabljeni Totenhem u 90' izvukao bod!

Fudbaleri Mančester sitija odigrali su nerešeno 3:3 sa Totenhemom u derbiju 14. kola Premijer lige.

MTIzvor: B92

Spektakularno popodne na Ostrvu, ako sudimo po broju pogodaka, završeno je na "Etihadu" trijumfom šampiona.

Da će utakmica biti fenomenalna videlo se već u prvih desetak minuta susreta, kada je Heung-Min Son postigao dva gola.

Najpre je posle kontre savladao Edersona u šestom minutu, da bi u devetom prevario sopstvenog golmana Vikarija.

Siti je nakon izjednačujućeg pogotka imao još dve odlične šanse – Doku je pogodio prečku, dok se Haland obrukao, promašivši praktično prazan gol.

EPA-EFE/PETER POWELL

Ove promašaje anulirao je Fil Foden, nakon sjajne akcije Sitija, koji se ušetao u gol. Foden je iskoristio laganu asistenciju Alvaresa.

Argentinac je do pauze i sam imao dobru priliku, ali mu se isprečila stativa.

Na startu nastavka je Bernardo Silva bio blizu pogotka, da bi Đovani Lo Selso u 69. vratio goste u život, lepim udarcem.

Uzvratio je Siti preko Rodrija, koji je imao jako dobru šansu, a do nove prednosti "građani" su stigli u 81. preko Džeka Griliša.

Delovalo je da će ti biti to, međutim, u 90. minutu na scenu stupa Dejan Kuluševski i nakon što je nadskočio Akea, glavom pogađa mrežu Edersona – za bod oslabljenog Totenhema.

U nadoknadi vremena u centru pažnje je bio sudija Sajmon Huper, koji je prekinuo akciju Sitija, potencijalno veliku šansu za Fila Fodena, pošto je svirao faul nad Halandom, ne dopustivši "prednost", iako je mogao to da učini.

Siti je sada treći na tabeli sa 30 bodova, dok je Totenhem prekinuo niz od tri poraza i trenutno drži peto mesto sa 27 poena.