Siti ponizio Junajted!

Fudbaleri Mančester sitija ponizili su gradskog rivala Mančester junajted sa 6:3 (4:0) u derbiju devetog kola engleske Premijer lige.

"Građani" su poveli već u osmom minutu preko Fila Fodena, da bi do kraja prvog poluvremena stigli do ogromnih 4:0!

U roku od četiri minuta dva puta su kombinovali Kevin de Brujne i Erling Haland, koji je potom asistirao Fodenu za njegov drugi gol na meču.

To je nateralo navijače Junajteda da pre poluvremena napuste tribine "Etihada", a njihov tim reaguje tek na startu drugog dela sjajnim golom Brazilca Antonija.

Međutim, Siti nije stao na poluvremenu, naprotiv, nastavljen je revolveraški obračun Halanda i Fodena koji postižu po još jedan gol za po het-trik, a Norvežanin beleži i drugu asistenciju za istog saigrača.

U završnici susreta Junajted sa dva gola rezerviste Antonija Marsijala malo ublažava jedan od najtežih poraza u novijoj istoriji kluba.

Siti je šestom pobedom nastavio da prati lidera Arsenal koji ima bod više na prvom mestu (21).

Junajted je posle četiri uzastopna trijumfa doživeo treći poraz u sezoni i ostao na 12 bodova.

Navijači Junajteda su već pre kraja prvog poluvremena napustili stadion.

Vodećem pogotku je prethodila sjajna timska akcija u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača Sitija.

Lopta je krenula iz sredine, kratko kružila oko kaznenog dok se nije otvori prostor na levoj strani za utrčavanje Bernarda Silve.

Španac je poslao savršenu loptu po zemlji na peterac gde je iz pozadine utrčao Foden i neometan zakucao loptu pod prečku.

Siti je generalno bio dominantan u prvih pola sata utakmice sa posedom lopte 65% i sedam šuteva ka golu, naspram samo jednog udarca igrača Junajteda.

To su "građani" i kapitalizovali u završnici prvog poluvremene sa dva gola Halanda na asistencije De Brujnea.

Norvežanin je prvo pogodio u 34. minutu nakon sjajnog skoka posle centaršuta Holanđanina iz kornera sa leve strane.

Četiri minute kasnije "građani" su sa tri pasa izbacili iz igre vezni red Junajteda, a onda je usledila maestralna asistencija De Brujnea kroz kazneni prostor iza leđa Junajtedove odbrane gde se Haland iskrao i loptu uklizavanjem skrenuo u mrežu.

Minut pre poluvremena i Foden je postigao svoj drugi gol, a Haland se odužio saigračima za jednu od asistencija.

"Sevnula" je kontra Sitija posle loše akcije Juajteda, povukao ju je De Brujne koji na vreme šalje loptu na levu stranu do Halanda, a on pokazuje da nije samo golgeter.

Sjajno čita situaciju u kaznenom i šalje dijagonalu do Fodena koji ponovo trese mrežu gradskog rivala.

Junajted tek u desetom minutu nastavka uspeva konačno da odgovori, a Brazilac Antoni postiže gol na asistenciju Kristajana Eriksena.

Fantastičan udarac Brazilca sa velike udaljenosti, poslao je loptu pored leve stative dok je golman Eder samo kimao glavom u neverici.

Međutim, "građani" nisu dozvolili rivalu da mu to vrati samopouzdanje jer već u 64. minutu Erling Haland stiže do het-trika na dodavanje Serhija Gomesa u kazneni prostor.

Ovaj meč je postao golgeterski obračun Halanda i Fodena jer i Englez stiže do het-trika, ironično na asistenciju Norvežanina za agoniju Junajteda.

U poslednjih šest minuta meča rezervista Junajteda Marsijal sa dva gola malo ublažava debakl Junajteda.