Pobeda u LaLigi posle 10 godina – Atletiko bolji od Barselone VIDEO

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Barselonu u meču 10. kola LaLige – 1:0 (1:0).

Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

La Liga, 10. kolo

Atletiko Madrid – Barselona 1:0 (1:0)
Karasko 45+3

Stadion: Vanda Metropolitano (Madrid)
Sudija: H. Munuera Montero

Junak meča bio je Belgijanac Janik Karasko.

Apsolutni tragičari su Ter Štegen i Pike, koji se na kraju ozbiljno povredio.

Sjajan fudbal gledali smo u prvom poluvremenu.

Atletiko nije po običaju bio defanzivan, već je igrao napadački.

Grizman je propustio prvu priliku u trećem minutu, kada je sa peterca gađao preko gola posle centaršuta Dembelea.

Ter Štegen istakao se odbranom nekoliko minuta kasnije, kada je izvadio loptu iz rašlji posle udarca Saula.

Videli smo čak 7 kornera u prvih 20 minuta, što sve govori.

Najbolja prilika je bila kada je Ljorente sa 12, 13 metara pogodio prečku.

Opao je tempo u poslednjih 15 minuta, pa je delovalo da neće biti golova u prvom delu igre.

I onda u poslednjim trenucima prvog poluvremena, Karasko donosi prednost Atletiku.

Ter Štegen izašao je na 35 metara od gola, posle katastrofalne greške Pikea, Belgijanac mu je smireno proturio loptu kroz noge i sa 25 metara smestio loptu u praznu mrežu, u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Barselona je krenula u napad u drugom delu igre i imala dve dobre prilike preko Lenglea.

Dva puta je ostao usamljen i da puta sa šest, sedam metara gađao glavom pravo u Oblaka.

Pike se povredio u 62. minutu posle sudara sa Koreom i napustio je igru, a povreda je delovala ozbiljnije.

Zaključao se Atletiko i Barselona nije imala nikakvu ozbiljniju priliku.

Odbranio se domaćin i došao do sva tri boda.