1. Mnogo je nama Srbima lose bilo ona u AU monarhiji kad su nam episkopi po dozvoli Carice imali ovako lepe i raskosne objekte .....
    (Boske, 23. februar 2020 12:16)

    # Link komentara

  2. Inace kad padne malo jaca kisa vladicanski dvor je okruzen vodom. zato sto su veliki strucnjaci 21 veka sa kompjuterima i svim i svacim , prepravili odvodni sistem koji je svaba postavio sa stapom i kanapom.tako da imate osecaj kao da dvorac izvire iz vode.. (lep ali zalostan prizor za jednu takvu znamenitost grada Vrsca)
    (DRAGULJ, 23. februar 2020 11:50)

    # Link komentara

  3. Prelepo.
    (pilgrim, 23. februar 2020 11:48)

    # Link komentara

  4. Gde bi nam bila Srbija, samo da je bar sto godina bila pod austrougarskom okupacijom umesto pod nazadnom turskom u 18.-19.veku.
    (Flag1o1, 23. februar 2020 10:57)

    # Link komentara

  5. vrsac bio lep grad dok ga nisu sredili..
    (vs, 23. februar 2020 09:53)

    # Link komentara

  6. Druga drzava, nazalost. Ispod Dunava i Save je sve blago receno raspad i beda.
    (Toza Vampir, 23. februar 2020 09:41)

    # Link komentara

  7. Srbija ima definitivno sta da ponudi, ali zato mora vise da vodi racuna o tome, i da ulaze vise novca. Ima ona tema o Palicu, slazem se dosadno mesto, propalo, razrovane ulice, a nekad je bilo za bogatase. Samo treba preci u susedni Moraholom i videti kako selo izlgeda, ne moze da se porede Palic i Moraholom, verujem da nista drugacije nije ni sa ostalim banjama u Srbiji.
    (Slavisa, 23. februar 2020 09:36)

    # Link komentara

  8. Mesto rođenja moje bake. Vršac je prelep.
    (NikolaBg, 23. februar 2020 09:31)

    # Link komentara

  9. predivno zdanje koje sam obisao i tokom restauracije....radovi na sve strane, osavremenjavanje, a monumentalnost ostaje
    (jedan od mnogih, 23. februar 2020 07:31)

    # Link komentara

  10. Vojvodina jeste najmanje autentican deo Srbije
    (ketiS, 22. februar 2020 22:22)

    Vojvodina jeste najautenticniji deo Srbije. Srbija juzno od Save i Dunava je turska i hercegovacko-crnogorska Srbija. Nemanjicki Srbi su se tokom seoba preselili u Vojvodinu, Slavoniju i Madjarsku i nastavili evropski razvoj kroz renesansu i barok a njihove bivse opustele i kasnije orijentalizovane i turcizovane teritorije su kasnije naseljene iz Hercegovine i Crne Gore. Mada je i za vreme Nemanjica u Vojvodini bilo Srba jer koliko se zna nije bilo madjarskog stanovnistva samo vojske. Madjara nije bilo toliko. I u Madjarskoj su bili elita koja je asimilovala slovene. Takodje se zna da su Nemanjici drzali juzne delove Srema i Banata. Tokom Austrougarske je vrsena snazna madjarizacija stanovnistva u severnim delovima Vojvodine, a medju danasnjim Madjarima u Vojvodini je dosta i bivseg nemackog, ceskog, slovackog i zapadno ukrajinskog kolonizovanog stanovnistva jer su bili slicne vere. Vojvodina je za Srbe isto sto i Ceska za Cehe, Slovacka za Slovake, Slovenija za Slovence... vekovima pod tudjom vlascu. Nisu Vojvodinu gradili Madjari vec Srbi pod madjarskom vlascu u evropskom baroknom stilu a ne u nekakvom madjarskom stilu. U sustini Madjarske nije ni bilo vec samo titule ugarske krune pridodate austrijskom caru. Mi nismo imali prekid sa Turcima kao sto neki misle. Kao i u celoj Evropi, nasa srednjevekovna romanika i gotika se nastavila sa renesansom i barokom ali malo severnije gde se vecina naroda pomerila. U Vojvodini ne da nema srpskih srednjevekovnih spomenika nego skoro da nema nikakvih srednjevekovnih spomenika. Jasno je da je proslost izbrisana i da zato veoma malo znamo o srednjevekovnoj istoriji Vojvodine.
    (max, 23. februar 2020 01:24)

    # Link komentara

  11. Vojvodina jeste najmanje autentican deo Srbije, jer sve ono sto moze da se vidi u njoj, jos je bogatije i raskosnije u susednoj Madjarskoj ili Austriji, pa ipak i madjarska secesija i srpsko-pravoslvne varijante baroka, klasicizma i romantizma itekako imaju svojih regionalnih, vojvodjanskih cari. U svakom slucaju lep clanak i podsetnik da Srbija apsolutno ima sta da ponudi, i to mnogo vise no sto bi se to moglo zakljuciti po ovdasnjim, uglavnom negativnim komentarima.
    (ketiS, 22. februar 2020 22:22)

    # Link komentara