Oglasio se RHMZ: Krajem nedelje... Šok
Beograd -- Republički hidrometeorološki zavod objavio je novo upozorenje u kom se navodi da nas u petak i subotu očekuje pravi temperaturni šok.
Izvor: B92, BlicRHMZ upozorio je da se danas i u toku noći ka sredi u Timočkoj Krajini, kao i u brdsko-planinskim predelima i po kotlinama očekuju sneg i kiša, koja će se mestimično lediti na tlu.
"U Timočkoj Krajini, kao i u brdsko-planinskim predelima i po kotlinama danas (28. 11) i tokom noći ka sredi (28/29. 11) se očekuju mešovite padavine: sneg i kiša, koja će se mestimično lediti na tlu", stoji u RHMZ upozorenju.
U petak i subotu nagli porast temperature
Kako su meteorolozi objasnili, u petak i subotu se očekuje nagli porast temperature u većini mesta. Na planinama intenzivno topljenje snega u kombinaciji sa jakim južnim vetrom.
U toku noći, u subotu ujutro i pre podne topljenju će dodatno doprineti kiša (intenzivnija na zapadu i jugu Srbije – od 10 do 30 mm za 12 h).
Vodostaj reke Lim u porastu
Na Limu kod h. s. Prijepolje vodostaj će biti u naredna 24 časa u porastu sa prevazilaženjem granice redovne odbrane od poplava.
Vremenski rolerkoster
Podsetimo, snežno nevreme prethodnih dana pogodilo je Srbiju, a posledice se još otklanjaju i vanredna situacija je proglašena u nekoliko opština.
Meteorolog Nedeljko Todorović navodi da će u narednim danima temperaturu biti i do 18 stepeni, a da nagli porast temperature znači da će potom uslediti isto tako veliki pad.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.