Fojc pobedio u Kicbilu

Švajcarski skijaš Beat Fojc pobedio je u spustu, trci Svetskog kupa održanoj u austrijskom Kicbilu.

SNIzvor: B92, Beta
EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Fojc je pobedio rezultatom 1:53,77 minuta i ostvario prvu pobedu u karijeri na legendarnoj stazi.

Drugo mesto zauzeo je Austrijanac Matijas Majer sa zaostatkom od 0,16 sekundi za pobednikom, dok je treći bio Italijan Dominik Paris sa 0,56 sekundi zaostatka.

Trka je u dva navrata prekidana zbog padova skijaša Amerikanca Rajana Kohrana Sigla i Švajcarca Ursa Krajenbula. Amerikanac je izgubio ravnotežu i pao i završio u zaštitnoj mreži.

Odmah je ustao i uhvatio se za rame, činilo se da nije ozbiljnije povredjen, ali je prebačen u bolnicu.

Krajenbul je pao pri poslednjem skoku brzinom od 150 kilometara na čas. Njemu je odmah ukazana pomoć i helikopterom je prebačen u bolnicu.

Posle toga trka je nastavljena, ali je ipak prekinuta zbog jakog vetra, nakon starta 30 takmičara.

Trka je trebalo da se održi u Vengenu, ali je mesto održavanja pomereno zbog pandemije koronavirusa.

U subotu u Kicbilu na programu je još jedan spust, a u nedelju će se voziti superveleslalom.