Zlata za Shauten i Svingsa u masovnom sprintu

Holanđanka Iren Shauten osvojila je zlatnu medalju u disciplini masovni start kojom su završena takmičenja u brzom klizanju na ZOI u Pekingu.

Z.K.Izvor: B92, Beta

Shauten je do treće olimpijske titule u Pekingu, posle zlata na 3.000 i 5.000 metara, stigla u sjajnoj završnici trke u kojoj je osvojila 60 poena.

Kanađanka Ivani Blonden osvojila je srebro, dok je bronza pripala Italijanki Frančeski Lolobriđidi.

Legendarna 49-godišnja Nemica Klaudija Pehštajn, koja je prve olimpijske medalje osvojila u Lilehameru 1994. godine, trku je završila kao deveta.

U muškoj konkurenciji u masovnom startu slavio je Belgijanac Bart Svings, dok su preostale dve medalje pripale Južnoj Koreji.

Svings, srebrni pre četiri godine u Pjongčangu, slavio je sa 63 poena.

Srebrnu medalju osvojio je Čung Jae-von, dok je treći bio šampion od pre četiri godine Li Sang-hon.

Reprezentacija Holandije je takmičenje u brzom klizanju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu završila sa šest zlatnih i ukupno 12 medalja.