Vaterpolisti razbili Francuze, idu na zlato

Univerzitetska selekcija Srbije pobedila je Francusku u polufinalu Univerzijade u Kineskom Tajpehu sa 10:3 (2:1, 3:0, 3:0, 2:2) i u sredu će se boriti za zlato.

MLJIzvor: B92
Getty images

Vaterpolisti su već sada obezbedili treću medalju za Srbiju na Univerzijadi, a za zlato igraju protiv boljeg iz duela Italije i Rusije.

Početak utakmice protiv Francuske je nagoveštavao nešto neizvesniji ishod jer su prvi do vođstva došli 'Galski petlovi' posle jednog minuta igre.

Međutim, od tada ekipa koju sa klupe vodi selektor seniorske reprezentacije Srbije Dejan Savić preuzima potpunu kontrolu nad tokom meča, a već do kraja prve četvrtine golovima Viktora Rašovića i Gavrila Subotića preokrenula rezultat.

Gavril Subotić, Nikola Jakšić i Dušan Vasić su postigli po dva gola, a u strelce su se upisivali i Đorđe Lazić, Ognjen Stojanović, Strahinja i Viktor Rašović.

Srbija je u drugoj i trećoj deonici definitivno slomila Francusku sa po 3:0, a Francuzi su tek u poslednjoj četvrtini uspeli da postignu još dva gola i ublaže poraz.