Ko je novi Ronaldo? VIDEO

Porede ga sa "Fenomenom", ali je njegov idol portugalski Ronaldo.

Fudbalska vest dana u ponedeljak bio je najmlađi reprezentativac Brazila još od "Fenomena" Ronalda.

Palmeirasov vunderkind Enrdik Felipe, koji će od leta naredne godine igrati za Real Madrid, dobio je poziv u "Selesao" iako ima samo 17 godina.

Upravo je Ronaldo tražio od prethodnog selektora Titea da Endrika povede na Mundijal u Kataru, i stekne iskustvo koje je on dobio kao član reprezentacije koja je 1994. osvojila Svetsko prvenstvo u SAD.

Brazil će najpre gostovati Kolumbiji 16. novembra, a pet dana kasnije dočekaće svetske šampione, selekciju Argentine u Rio de Žaneiru.

"Poziv nije pritisak, već nagrada i najava budućeg Endrickovog uspjeha koji može postati jedan od najboljih u historiji",
rekao je selektor Diniz o tinejdžeru koji je u 54 nastupa za Palmeiras postigao 14 pogodaka, 11 u Seriji A.

170 golova na 172 utakmice!

Palmeiras tvrdi da je mladi napadač u omladinskim kategorijama postigao neverovatnih 170 golova u 172 nastupa.

Iako još tinejdžer, Endrik već igra ozbiljan fudbal i ima veliku ulogu u borbi za titulu u Brazilu.

Nedavno je sa dva gola pomogao Palmeirasu da preokrene protiv Botafoga sa 0:3 na 4:3 i uključi se u borbu za trofej.

Sa dva gola, dve solo akcije, dve majstorije, u potpunosti je vratio svoj tim u igru.

Prvi gol dao je u 49. minutu, drugi u 84, pokazavši neverovatnu brzinu, veštinu, probojnost i efikasnost, da bi u 89. izveo i slobodan udarac posle kojeg su gosti postigli i treći gol.

Real ga je već "kaparisao"

Levonogi fudbaler sjajnog udarca se smatra jednim od najvećih brazilskih talenata.

Kada su ga pitali da opiše svoj stil igre, Endrik je rekao:

"Uvek se borim. Biću uporan i trudiću se do poslednjeg minuta utakmice. Nikad ne odustajem, pritiskam defanzivce, trčim više od svih na terenu".

Odavno ga porede sa najboljim fudbalerima u istoriji Brazila – Peleom, Ronaldom i Romarijom.

Međutim, njegov idol je portugalski Ronaldo, Kristijano.

Endrik će u Real preći kada postane punoletan, 21. jula 2024, a "kraljevski klub" je za njegov transfer već platio 60 miliona evra plus 12 miliona kroz bonuse.