Kataru triler sa Argentinom – Hrvatska ostala u životu!

Rukometaši Katara pobedili su Argentinu 26:25 na Svetskom prvenstvu i uneli dramu u grupi u kojoj je Hrvaska.

MSIzvor: B92
EPA-EFE/Petr David Josek

Grupa 2
Japan – Bahrein 29:25 (19:12)
Katar – Argentina 26:25 (12:13)
20.30 Hrvatska – Danska

Imala je Argentina "meč loptu", ali je propustila istorijsku šansu u utakmici u kojoj je imala u 38. minutu četiri gola prednosti.

Tako je Hrvatska ostala u igri za četvrtfinale i mora da pobedi Dansku od 20.30 kako bi izborila četvrtfinale.

Takođe, Katar je zadržao šansu da prođe i sada mora da navija da svetski šampion Danska savlada Hrvate, dok su "gaučosti" najveći gubitnici.

U poslednjih nekoliko minuta stao je napad Argentini, Abidi se razbranio i Katar je preko Kapotea i Frankisa napravio veliki preokret.

Poslednji napad imali su Argentinci za remi i plasman među osam najboljih, ali je Abidi zaustavio šut iz velike daljine i obradovao šampiona Azije.

Frankis je dao osam golova, po šest Madadi i Kapote, a po tri Sasi i Benali.

Kod Argentine je sedam puta pogodio Pisaro, jedan manje Moskarelo, a četiri Baroneto.

Grupa 1
Brazil – Urugvaj 37:17 (18:7)
Španija – Mađarska 36:28 (21:14)
20.30 Nemačka – Poljska

U borbi za prvo mesto grupe 1, Španija je savladala Mađarsku 36:28.

Španci su sve vreme diktirali tempo i lako osigurali čelnu poziciju, posle čega su izabrali Norvežane u četvrtfinalu.

Najefikasniji je bio Sole sa osam golova, jedan manje je dao Gomes, a četiri Makeda.

Kod Mađara je Balog dao šest, Đori pet, a Sunajko, rođeni Srbin, četiri.

Mađarska će u borbi za polufinale ići na Francusku.