Svetski šampioni i Mađari surovi, Španiji drama

Rukometaši Danske ubedljivo su pobedili DR Kongo 39:19 (23:10) u drugom kolu D grupe Svetskog prvenstva u Egiptu.

MSIzvor: B92
EPA-EFE/Khaled Elfiqi

Branioci titule upisali su i drugi trijumf, opet vrlo lako protiv nedoraslog rivala.

Sve je bilo gotovo već sredinom prvog poluvremena kada su Danci stekli sedam golova prednosti i potom kontantno uvećavali razliku.

Najefikasniji je bio Johan Hansen sa osam pogodaka, Jakob Holm je dodao šest, a po četiri Matijas Gisel i Lase Svan.

Kod Konga su se istakli korpuletni Gatje Mvuambi Tjeri, o kome smo pisali, i Zeferin Genese.

Ulogu favorita opravdala je i Mađarska protiv Urugvaja 44:18 (16:8) u A grupi.

Mađare je do druge pobede stigla na krilima Dominika Matea sa osam golova, a Matjaš Gori šest.

Nedeljni program zatvoren je pobedom Španije nad Poljskom 27:26 (14:11) u B grupi posle drame.

U poslednja četiri minuta ušlo se u egalu, ali Poljaci su upali u prazan hod, što su Španci iskoristili i u neefikasnijoj završnici slavili golom razlike.

Špance su predvodili Anhel Peres, Danijel Dušebajev i Raul Entrerios sa po četiri gola, dok je kod Poljske najbolji bio Šimon Sicko sa šest.