Prva pobeda Hrvata na SP

Odigrane su još tri utakmice na Svetskom prvenstvu u rukometu na kom je prvi trijumf na turniru ostvarila selekcija Hrvatske.

EPA-EFE/Hazem Gouda

"Kockasti" su u 2. kolu grupe C u egipatskom Borg El Arabu bili bolji od reprezentacije Angole rezultatom 28:20 (12:11).

Afrikanci su namučili Hrvate u prvom poluvremenu, ali je u nastavku kvalitet došao do izražaja i bodovi su zasluženo otišli našim komšijama.

Sada ih imaju tri, nakon što su u prvom kolu remizirali protiv Japana.

U druga dva susreta viđena je mnogo veća drama, a bodove je još osvojila i Argentina protiv Bahreina pobedom od 24:21 (12:10).

U poslednjim minutima su "gaučosi" uspeli da prelome rivala i dođu do druge pobede, te su sada na vrhu grupe D.

Tunis i Brazil su odigrali veoma interesantan meč i na kraju podelili bodove 32:32 (20:16).

U veoma efikasnom susretu Tunis je imao i pet golova razlike, ali je prokockao i zadovoljio se "samo" prvim bodom na turniru.

Brazilu je ovo drugi remi pošto je i na startu odigrao nerešeno protiv Španije.