WL(m): Zvezda druga pred plej-of

Odbojkaši Crvene zvezde i Radničkog zabeležili su trijumfe u utakmicama 17. kola Wiener Städtische lige odigranim u petak.

JTIzvor: B92, zvanični sajt

Aktuelni šampioni su na svom terenu pobedili Spartak sa 3:0 i sigurno obezbedili drugo mesto pred plej-of, a mogu da napreduju do čela samo ako Partizan zabeleži dva poraza.

Radnički je slavio protiv Ribnice na gostovnaju sa 3:2 i gotovo izvesno obezbedio plasman u plej-of.

Lako i ubedljivo, posle 70 minuta igre, Crvena zvezda je savladala Spartak iz Ljiga i sa nova tri boda, kolo pre kraja, matematički obezbedila drugo mesto pred plej-of.

Gosti su i na taj meč došli oslabljeni bez prvog dizača Veljovića i libera Smiljanića, što se osetilo u njihovoj igri, a najveći problem predstavljao im je prijem servisa.

Kad god bi zapretili domaćinu, gosti bi gubili ritam posle nekog dobrog servisa ’crveno-belih’, koji iako nisu blistali, bili su dovoljno dobri da zabeleže pobedu.

Prva dva seta u potpunosti su pripala Beograđanima. Iako je konstantno mešao startu postavu, trener ’crveno-belih’ Dragan Kobiljski u svakom trenutku držao je stvar u svojim rukama.

Njegovi momci su bez obzira na nešto veći broj grešaka, bili konkretniji i svakako kvalitetniji od gosta. Samo je u trećem periodu Spartak poveo 9:6, da bi na tehničkom tajm-autu Zvezda imala poen prednosti. Držali su se gosti još nekoliko minuta, prilazili na dva poena zaostatka, ali nije bilo snage da načine iznenađenje, što bi predstavljao i osvojen set.