Arsić i Pimenov u četvrtfinalu Svetskog prvenstva

Jovana Arsić i Nikolaj Pimenov plasirali su se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u veslanju, koje je počelo u Beogradu.

SNIzvor: B92, Tanjug
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Srpski reprezentativci će se boriti za plasman u polufinale u sredu, 6. septembra. Pimenov je u četvrtoj od osam kvalifikacionih trka zauzeo drugo mesto.

Arsić je u poslednoj, šestoj trci ženskog skifa, superiorno osvojila prvo mesto.

Sofija Kocanović u lakoj težinskoj kategoriji skifa zauzela je 4. mesto u prvoj od četiri kavlifikacione trke za plasman u polufinale i veslaće u repesažu u utorak, 5. septembra.

Svetsko prvenstvo je ujedno i kvalifikaciono za OI u Parizu, pa će u skifu plasman obezbediti po devet najuspešnijih u obe konkurencije, a u dvojcu i dubl skulu po 11 najboljih u obe konkurencije.

Na SP u Beogradu učestvuje više od 1.600 predstavnika 73 zemlje članice Svetskog veslanja.