Srpski kajakaši osvojili zlato i srebro na EP za juniore i mlađe seniore

Strahinja Dragosavljević osvojio je zlatnu medalju u disciplni K1 200 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu za juniore i mlađe seniore u Beogradu.

Izvor: B92, Beta

* Srpske kajakašice osvojile zlato na EP

Juniorski reprezentativac Srbije je trku na stazi na Adi Ciganliji prešao za 35,602 sekunde.

Drugo mesto zauzeo je nemački takmičar Tilman Somer sa 35,687 sekundi, a treći je bio Matež Manfred iz Slovenije sa 35,812 sekundi.

Juniorka Dunja Stanojev osvojila je srebro u disciplini K1-200 rezultatom 41,740 sekundi.

Zlatnu medalju osvojila je Čelsi Rouzekan iz Nemačke sa 41,240 sekundi, a bronzu Reka Kisko iz Mađarske sa 42,290 sekundi.

To je druga medalja za Stanojev, koja je ranije tokom dana osvojila zlato sa Dinom Bacelj u dvosedu na 500 metara.