Zvezda do četvrtfinala Kupa Srbije pobedom na Banjici

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su u zaostalom meču na Banjici pobedili Rad sa 2:1 (1:1).

Osmina finala Kupa:
Rad – Crvena zvezda 1:2 (1:1)

Stadion: Kralj Petar I
Sudija: Jovan Šegrt

Strelci: Radunović u 4. minutu za Rad, Spirodonović u 17. i Krstović u 60. za Crvenu Zvezdu

Imali su nešto više prilika igrači šampiona, ali je i Rad igrao odlično, imao svoje šanse koje nije iskoristio i za kojim će svakako žaliti.

Zvezda je dobila prethodnih 13 međusobnih duela sa Radom, a u prethodna četiri je imala gol-razliku 14:1.

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković je prilično osvežio sastav, dao je šansu pojedinim igračima i već na startu su krenuli ofanzivno.

Simić je izblokiran u toj prvoj akciji ka golu „građevinara“, ali nije se dugo čekalo na pogodak.

Mimo očekivanja, poveli su domaćini i to već u četvrtom minutu.

Pavle Radunović je se odlučio na udarac sa nekih 20 metara od gola Crvene zvezde, bio je to snažan i precizan udarac koji golman Popović nije mogao da brani – 1:0.

Teren i uslovi za igru nisu bili nimalo lakim, igrači su dosta grešili u predaji lopte, ali im borbenosti i želje nije nedostajalo.

Crvena zvezda je ubrzo po primljenom golu uspostavila ravnotežu i već u 12. minutu uspela je da pripreti preko Strahinje Erakovića da bi pet minuta kasnije i izjednačila.

Slično golu Rada, Srđan Spiridonović se odlučio na šut sa 20 metara, lopta je išla po zemlji i završila u donjem levom uglu.

Isti igrač je u 21. minutu odlično izveo slobodan udarac, ali je Marković odlično odbranio.

Rad (4-2-3-1): Marković, Tučević (od 81. Tanović), Ciger, Stojsavljević, Miličković (od 57. Đorić), Riznić, Busnić, Ilić (od 81. Radivojević), Gazivoda, Jovanović, Radunović.
Zvezda (3-5-2): Popović, Gobeljić, Eraković, Degenek (od 46. Pankov), Spiridonović (od 83. Vukanović), Sanogo, Radulović, Nikolić (od 64. Ivanić), Simić (od 64. Gajić), Boaći, Pavkov (od 46. Krstović).

Rad je imao priliku u 31. minutu, ali i Simić sa druge strane u 35. minutu, da bi Ričmond Boaći u 41. minutu pokušao udarcem glavom, ali je za malo bio neprecizan.

Do poluvremena, još šansa za Rad posle greške Degeneka u 44. minutu, ali je Gazivoda bio neprecizan.

U nastavku, počelo je prilikama za Erakovića i Tučevića, da bi u 57. minutu Ričmond Boaći još jednom pokušao glavom, ali je Marković na golu ponovo bio odličan.

Sve to je bila najava novog pogotka gostiju, u 60. minutu.

Radulović je odlično prošao po levoj strani, pravovremeno je poslužio Nikolu Krstovića koji nije mogao da promaši, 1:2.

Imao je Rad šanse da makar izbori produžetak, Lazar Stoisavljević je u 72. minutu pogodio prečku, da bi u 85. minutu Saša Jovanović sa pet metara pokušao petom, ali je Popović sjajno odbranio.

Mogla je Zvezda i do trećeg gola, Spiridonović je pogodio stativu u 78. minutu, tako da ni on nije promenio rezultat.

Crveno-beli su uspeli da se odbrane, sačuvaju gol prednosti i plasiraju se tako među osam najboljih timova u takmičenju.