Dinamo Zagreb preživeo dramu i penale u Klužu za nastavak ka LŠ VIDEO

Fudbaleri zagrebačkog Dinama kroz dramu i penale eliminisali su ekipu Kluža u gostima.

MSIzvor: B92
EPA-EFE/SEBASTIAN TATARU

*Seča favorita na putu ka Ligi šampiona – ispali Legija i Seltik! VIDEO

* Danci posekli ludu šumu u Razgradu – mogu i oni na Zvezdu

*Molde i Makabi Tel Aviv prete Zvezdi

Posle regularnih 90 minuta bilo je 2:2, a onda u penalima 6:5 za šampiona Hrvatske!

A sve je moglo da bude drugačije na "ruletu" jer je domaćin u petoj seriji imao šut za pobedu.

Katalin Golofca je očajno izveo penal, po sredini, a Dominik Livaković mu je odbranio u padu.

Dve serije kasnije Kevin Boli je promašio tako što je daleko prebacio gol i to samo udarac pre ključnog pogotka Joška Gvardiola za prolaz.

Za Kluž su pogodili Vinisijus, Đoković, Rondon, Sušić i Deak, a za Dinamo još Petković, Leovac, Ademi, Stojanović i Dilaver.

Ali to nije bilo sve u ovoj drami!

Dinamo je igrao na ivici provalije, iako početak tako nije nagovestio.

Amer Gojak je pogodio u 14. minutu i "modri" su imali kontrolu sve do početka drugog dela igre i isključenja Teofila Katerina kada je kao poslednji igrač napravio penal.

Loptu je uzeo Deak i promašio, odnosno Livaković je odbranio još jedan penal.

Ipak, Kluž nije pao, Pereira je u 64. minutu pogodio, ali je brz odgovorio dobio od Kastratija u 78, ali tu nije bio kraj.

Hrvat Gabrijel Debeljuh je u trećem minutu sudijske nadoknade doneo Klužu 2:2 i ostanak u utakmici.

Ipak, Dinamo je i to pregurao i plasirao se u treće kolo kvalifikacija u kojima će biti nosilac kao i Crvena zvezda.