Plzenju falilo pola minuta, preokret AZ-a u produžecima VIDEO

Fudbaleri AZ Almara na dramatičan način plasirali su se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

MSIzvor: B92
EPA-EFE/OLAF KRAAK

Holandski tim je na svom terenu pobedio Viktoriju Plzenj 3:1 posle velikog preokreta.

Samo 30 sekundi delilo je goste iz Češke od prolaza u narednu fazu, ali nisu uspeli.

Imali su vođstvo sjajnim golom vremešnog Davida Limberskog iz 79. minutu, pre nego što je golman Aleš Hruška napravio glupost i oborio Alberta Gudmunsona.

Kapiten Ten Kopmejers je realizovao penal i odveo meč u dodatnih 30 minuta gde je domaćin imao psihološku prednost.

I iskoristio je zahvaljujući Gudmunsonu koji je rešio meč pogocima u 98. i 118. minutu.