Valensija slavila u trileru, Zaza ponovo heroj

Fudbaleri Valensije pobedili su na gostovanju u San Sebastijanu Real Sosijedad sa 3:2 u poslednjoj nedeljnoj utakmici šestog kola španske Primere.

Karasko 46, Grizman 69

Uzbudljiv meč na stadionu Anoeta obeležilo je pet golova i dva crvena kartona. Valensija je triput dolazila do prednosti, s tim što je Real Sosijedad dvaput uspeo da se vrati.

Gosti su prvi put poveli golom Rodriga u 26. minutu, da bi samo šest minuta kasnije Real Sosijedad izjednačio pogotkom Artiza Elustonda.

S nerešenim ishodom otišlo se na prvu pauzu, da bi Valensija ponovo povela u 55. minutu, a strelac je bio Naćo Vidal. Domaćin je opet veoma brzo, ovaj put posle šest minuta, uspeo da dodje do izjednačenja golom Mikela Oiarzabala.

Real Sosijedad je u 68. minutu ostao sa desetoricom igrača, pošto je Igor Elorza dobio drugi žuti karton, da bi 11 minuta kasnije i Valensija ostala s igračem manje na terenu nakon što je Žofri Kondogbija zaradio crveni karton.

Delovalo je da će utakmica biti završena nerešenim ishodom, ali je Valensija posle kontre koju je realizovao Simone Zaza u 85. minutu došla do trijumfa.

Srpski fudbaler Nemanja Maksimović koji nastupa za 'Slepe miševe' nije ulazio u igru.

Valensija sada ima 12 bodova i nalazi se na četvrtom mestu, dok je Real Sosijedad osmi sa devet.

1.Barselona 6 6 0 0 20:2 18
2.Atetiko Madrid 6 4 2 0 12:4 14
3. Sevilja 6 4 1 1 7:3 13
4. Valensija 6 3 3 0 12:5 12
5.Real Madrid 6 3 2 1 11:6 11
6..Leganes 6 3 1 2 5:3 10
7. Levante 5 2 3 0 8:4 9
8. Real Sosijedad 5 3 0 2 11:10 9