PL: Tadić strelac, Milivojević tragičar

Reprezentativac Srbije Dušan Tadić postigao je gol za Sautempton u pobedi, 3:2, ovog kluba nad Vest Hemom u drugom kolu Premijer lige.

21.00 Mančester Siti - Everton

Sa druge strane, Liverpul je pobedio Kristal Palas sa 1:0, a tragičar prilikom gola Sadija Manea bio je Luka Milivojević koji je pogrešio blizu svog gola.

Kada je reč o Tadiću, krilo Sautemptona je u 38. minutu postigao gol iz penala.

"Sveci" su do prednosti došli u 11. minutu kada je Manolo Gabijadini na asistenciju Nejtana Redmonda zatresao mrežu.

Preko Tadića su duplirali saldo, ali je usledio hladan tuš u 45. minutu kada je Ćićarito postigao gol. Isti igrač upisao se na semafor u 74. minutu i činilo se da će to biti konačan rezultat.

Ipak u nadoknadi vremena usledio je novi penal za Sautempton, a sada ga je realizovao Čarli Ostin koji tako donosi sva tri boda "Svrakama".

Vortford je slavio u gostima protiv Bormuta sa 2:0, a oba gola postigli su u drugom poluvremenu, prvo Čarlinson u 73. minutu, pa potom Kapu u 86.

Vest Brom se probudio do drugog mesta na tabeli, pošto je ostvario drugu pobedu u isto toliko mečeva. Sada su kao gosti bili bolji od Barnlija, a jedini pogodak na meču postigo je Robson Kanu.

Trijumf je ostvario i Lester koji je pred svojom publikom sa 2:0 slavio protiv Brajtona.