Nula Zvezde u generalnoj probi za Evropu

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa Rudarom iz Pljevalja 0:0, u generalnoj probi pred početak nove sezone.

PTIzvor: B92

* Da li je Nikola Peković motivisao Rudar? (FOTO)

Tim Vladana Milojevića je tako obe probe pred kvalifikacije za Ligu Evrope završio bez pobede.

Crveno-beli su od starta utakmice krenuli ofanzivno, sto se najviše videlo po odbrani koja je stajala veoma visoko.

Prvu priliku na utakmici imao je Srnić u 11. minutu, međutim njegov pokusaj golmam Rudara uspešno je odbranio.

Pokušavala je Zvezda, ali prvo Boaći, a potom i Donald nisu uspeli da pronađu put ka mreži, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 0:0.

Prijateljska:
Zvezda – Rudar 0:0
Zlatibor, 1.000 gledalaca
Sudija Zoran Široki

Zvezda: Stanković Stojković (Gobeljić 69), Savić, Frimpong (Vučićević 69), Anđelković (Milošević 69) Donald (Račić 58), Le Talek, Ruiz (Adžić 46), Srnić (Jovović 69), Rikardinjo (Milijaš 69) Boaći (Pavkov 69).

Start drugog poluvremena obeležila je inicijativa Crvene zvezde, međutim dve stopostotne prilike imali su igracu Rudara. U oba slucaja golman crveno-belih Aleksandar Stankovic reagovao je odlično.

U 72. minutu Luka Adžić je probao udarcem sa 16 metara, ali je njegov pokušaj lako odbranio Agović. Samo šest minuta kasnije Milošević je sa leve strane cenitrirao, a Pavkov zamalo postigao gol.

Posle požrtvovane igre Miljaša na sredini terena, jedan na jedan ispred golmana izašao je Vučićević, međutim njegov pokušaj prošao je malo pored leve stative.

Isti igrač našao se u prilici minut kasnije, ali je njegov šut glavom odbranio Agović. Do kraja utakmice Zvezda je pokušavala, to nije bilo dovoljno da se postigne gol.

Utakmica prvog kola kvalifikacija za LE između Crvene zvezda i Florijane na programu je u četvrtak od 20:30 u Malti.