SL: 'Poker' Partizana, evrogol Đurđevića

Fudbaleri Partizana ubedljivo su na svom terenu savladali ekipu Voždovca u 27. kolu Superlige Srbije – 4:0 (2:0).

Krstić 53

Strelci za crno-bele bili su Uroš Đurđević u devetom minutu i u 62, Leonardo 44. i Milenković u 54. minutu.

Ekipa Partizana je posle ovog trijumfa druga na tabeli sa 64 bodova, tri manje od Zvezde, koja ima utakmicu manje i u nedelju gostuje ekipi Čukaričkog. ’Zmajevi’ su prekinuli niz od tri meča bez poraza i sada zauzimaju devetu poziciju i imaju 37 bodova.

Ekipa Marka Nikolića je od samog starta stvarala prilike u bila mnogo bolji protivnik na terenu i zasluženo došla do nova tri boda.

Fudbaleri Partizana poveli su preko Đurđevića u devetom minutu meča kada je posle centaršuta Tavambe, polu "makazicama" zatresao mrežu gostijuće ekipe. U samom finišu prvog poluvremena Leonardo je povećao prednost i domači sastav imao je dvostruku prednost posle prvih 45. minuta meča.

Slična igra kao i u prvih 45. minuta nastavljena je i u drugom delu meča. Nikola Milenković , koji će od leta nastupati za Fiorentinu, upisao se u listu strelaca u 54. minutu, da bi konačan rezultat postavio strelac prvog gola,Uroš Đurđević u 62. minutu sa penala.

Mihajlov je oborio Tavambu u 61. minutu zbog čega je i zaradio crveni karton, a glavni sudija je bez razmišljanja pokazao na belu tačku.

Reprezentativac Srbije se tako izjednačio sa Leonardom – sa po 15 golova u sezoni.

U preostala dva subotnja susreta, Rad je na svom terenu nadigrao Napredak iz Kruševca, ali na kraju nije uspeo da osvoji ni bod. Kruševljani su do gola došli u 71. minutu pogotkom Alekse Vukanovića, što je bio prvi udarac Napretka u okvir gola.

Tok meča možete pratiti na našem sajtu:

U prvim minutima meča, ekipa Partizana imala je veliku šansu pred golom gostujućeg tima. Odličan centaršut sa desne strane, ali je intervenisao Mihajlov.

Posle pet minuta igre, videli smo veoma sadržajniju igru Partizana koji su nagovestili da nas do kraja meča očekuje veoma zanimiljiva utakmica. Pored Đuđevića, šansu su imali Everton, a zatim i Milenković, čiji je udarac rukom zaustavio Sinđić. Sudija nije pokazao na belu tačku jer nije bilo namere da za penal.

Uroš Đurđević, postigao je vodeći gol za Partizan u devetom minutu meča i to na spektakularan način. Posle centaršuta Tavambe, reprezentativac Srbije "makazicama" je zatresao mrežu gostiju (1:0).

Sastavi:

Partizan: Kljajić - Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić - Everton, Kosović, Janković (od 72. Mihajlović), Leonardo - Tavamba, Đurđević.

Voždovac: Popović - Filipović, Mihajlov, Sinđić, Putinčanin - Petrović, Nikolić - Marinković, Zec, Ćirković - Dražić.

U nastavku meča, ekipa Marka Nikolića nastavila je u istorm ritmu i stvarala šanse pred golom Zorana Popovića. Pokušao je Leonardo glavom da postigne gol, ali nije dobro zahvatio loptu, pa se rezultat nije menjao.

Ponovo je Đurđević imao veliku priliku da poveća prednost. U 22. minutu posle odličnog pâsa Jankovića sa više od polovine terena, bivši igrač Palerma našao se ispred golmana Voždovca kojeg je pokušao da lobuje, ali nije uspeo.

Voždovac je u 25. minutu mogao do izjednačenja. Nenad Marinković je pokušao sa oko 25 metara da ugrozi gol Kljajića i centimetri su nedostajali. Na terenu je potom došlo do kratke rasprave Marinkovića i Evertona, da bi se vrlo brzo smirila.

Loša odbrana 'Zmajeva' mogla je da ih košta još jednim golom. Leonardo je imao šansu, ali je šutirao preko gola, da bi odmah zatim i Marko Janković zapretio ka golu Popovića.

Još jedna greška ekipe Voždovca. Ovoga puta Uroš Sinđić pravi kiks što iskorišćava Uroš Đurđeviću, ali njegov snažan udarac s desne strane ivice kaznenog prostora brani golman 'Zmajeva' u 33. minutu.

U finišu prvog poluvremena, Brazilac Leonardo na svoj 25. rođendan povećava prednost (2:0). To je bio njegov 15. gol u sezoni.

Janković je ubacio loptu sa desnog krila, Putinčanin je glavom odbio do ivice kaznenog prostora, gde je kao Leonardo bio sam, namestio se i pogodio i ekips Partiazan ima dva gola prednosti posle prvih 45. minuta igre.

Treneri jedne i druge ekipe izašali su na teren u istom sastavu u drugom poluvremenu. U 49. minutu, Voždovac je ozbiljno pripretio, ali šansu nije iskoristio Zec.

Igrači Partizana ponovo su tražili penal. Pao je Leandre Tavamba posle duela sa jednim defanzivcem gostiju, ali sudija se nije oglasio.

U 54. minutu Nikola Milenković, koji je će od naredne sezone nastupati za Fiorentinu, iskoristio je gužvu u šesnaestercu i zatresao mrežu golmana za ubedljvu prednost crno-belih (3:0). Pre gola štopera Partizana, Tavamba je imao veliku šansu, ali je šutirao pravo u golmana Popovića.

Mihajlov je oborio Tavambu u 61. minutu zbog čega je i zaradio crveni karton, a Široki bez razmišljanja pokazao na belu tačku. Precizan sa bele tačke bio je Đurđević koji postiže svoj drugi gol na ovom meču i sada se izjednačio sa Leonardom –15 golova u sezoni.

Mogao je napadač domaćeg tima da zabeleži het-trik u 69. minutu, ali je golman gostiju bio na svom mestu.

Prvu izmenu trener Partizana Marko Nikolić napravio je u 72. minutu. Na terenu je Nemanja Mihajlović, koji je zamenio Marka Jovanovića. U nastavku meča, apsolutna dominacija crno-belih, Voždovac bez šansi.

Nova izmena u ekipi Partizana u 76. minutu, Đorđe Jovanović menja Tavambu, a samo dva minuta kasnije, dvostruki strelac Đurđević napustio je teren, a zamenio ga je Vladimir Đilas, fudbaler koji je nekada nosio dres Voždovca i bio kapiten 'Zmajeva'.

Do kraja meča nije se menjao rezultat i ekipa Partizana zabeležil je novi trijumf u Superligi.