LE: Junajted rutinski, Krasnodar izbacio Fener

Mančester Junajteda, Krasnodar i Šalke prve su ekipe koje su obezbedile plasman u osminu finala Lige Evrope.

21.05 Totenhem – Gent -- 0:1

'Crveni đavoli' su, posle sigurnog trijumfa na Old Trafordu (3:0), slavili i na gostovanju protiv Sent Etjena, a jedini pogodak postigao je Henrik Mhtarjan u 17. minutu.

Fener je uspeo da anulira brzi vodeći gol gostiju iz Rusije, pošto je Fjedor Smolov već u sedmom minutu pogodio za prednost, pogotkom Souze u 41. minutu.

Međutim, domaći igrači nisu mogli do mreže rivala u nastavku susreta, pa je Krasnodar, koji je u prvom susretu slavio 1:0, prošao dalje ukupnim rezultatom 2:1.

Identičan rezultat viđen je i u okršaju Šalke i PAOK u Gelzenkirhenu 1:1, s tim da je ovde domaćin prvi poveo. Alesandro Šop doveo je 'Rudare' u vođstvo u 23. minutu, da bi konačan rezultat susreta postavio naš Matija Nastasić samo 120 sekundi kasnije.

Šalke nije igrao pod prevelikim pritiskom jer je u Solunu bio ubedljiv (3:0).

Navijači Sent Etjena priredili su pravi spektakl na stadionu 'Gofroa Gišar', sjajnom koreografijom praćenom bakljadom, ali njihovi ljubimci nisu imali nikakve šanse.

To je bilo i definitivno jasno u 17. minutu, kada je Huan Mata proigrao Mhtarjana, a Jermen lako pogodio mrežu. Rezultat susreta se do kraja nije menjao, iako je Sent Etjen od 63. minuta imao igrača više, pošto je isključen Erik Baili.

S druge strane, Fener je skupo koštala greška Martina Škrtela iz sedmog minuta, kada je dodao loptu pravo u noge Jurija Gazinskog, dok Smolovu nije bilo previše teško da zatrese mrežu gostiju.

Napadao je turski predstavnik do kraja susreta, ali je sve što je uspeo da uradi, ispostaviće se, bio pogodak Souze pred kraj prvog dela igre.

Konačno, Šalke je dosta rasterećeno ušao u duel sa crno-belima iz Soluna, pa i nije previše zapinjao posle vodećeg gola, kako bi se sačuvao za finiš sezone u Bundeslige i Ligi Evrope.