"Fenjeraš" preko Sevilje do prvenca

Fudbaleri Granade ostvarili su prvu pobedu u La ligi ove sezone, u 14. kolu.

AKIzvor: B92 Španija

Tim Lukasa Alkarasa šokirao je ekipu Sevilje sa 2:1 (1:0) na svom terenu u subotnjem matineu.

Gosti iz Andaluzije nisu ličili na tim koji deli drugu poziciju sa Barselonom, delovali su bespomoćno i bezidejno u Granadi.

20:45 Deportivo – Real Sosijedad

Zapretili su samo jednom domaćinu dok su bili u igri, a i u toj situaciji Viktor Vitolo je šuturao visoko iznad gola.

S druge strane, Granada je koristila svaku priliku koju je dobila, a dve su joj donele veliku pobedu.

Domaćin je poveo u 27. minutu posle sjajne asistencije Žeremija Boge za Andreasa Pereire kojem nije bilo teško da loptu ubaci u gol iz neposredne blizine.

Tačku na prvenac u sezoni stavio je David Lomban u 56. minutu, nakon kornera Artjoma Kraveca. Sevilja iz penala u 95. golom Ben Jedera uspeva da samo ublaži poraz.

Sevilja je ostala na 27 bodova, koliko ima i Barselona, koja od 16:15h dočekuje najvećeg rivala i lidera Real Madrid (33).

S druge strane, Granada je pobegla sa poslednje pozicije bar na njedan dan, do okršaja direktnih konkurenata u borbi za opstanak 18. Sportinga i sada 20. Osasune u Hihonu.

1. Real Madrid 13 10 3 0 36:11 33
2. Barselona 13 8 3 2 33:14 27
3. Sevilja 14 8 3 3 25:20 27
4. Atletiko Madrid 13 7 3 3 28:11 24
5. Real Sosijedad 13 7 2 4 22:14 23
6. Viljareal 13 6 4 3 19:10 22
7. Eibar 13 6 3 4 20:16 21
8. Atletik Bilbao 13 6 2 5 17:16 20