LŠ: Dobar žreb za Zvezdu!
Fudbaleri Crvene zvezde igraće sa pobednikom dvomeča Valeta (Malta) – B36 Torshavn (Farska Ostrva) u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.
SOIzvor: B92Prva utakmica igraće se 12. ili 13. jula, a revanš će Zvezda igrati nedelju dana kasnije u Beogradu.
Utakmice prvog kola na programu su 28/29. juna i 5/6. jula.
"Bilo je važno da protivnici budu iz kategorije lakših, ali lakih nema. Moramo se ozbiljno pripremiti i nipošto se ne smemo opustiti", rekao je trener Zvezde Miodrag Božović.
B36 je klub iz Torshavna, glavnog grada Farskih Ostrva, osnovan je kako mu i ime kaže 1936. godine, a do sada je 11 puta bio prvak, uključujući i prethodne dve sezone.
U evropskim takmičenjima uglavnom ispadaju na prvoj prepreci, samo su dva puta prošli u drugo kolo – 2006. su eliminisali islandski IBV u kvalifikacijama za UEFA kup, a godinu dana kasnije i Birkirkaru u kvalifikacijama za LŠ.
Valeta je osnovana 1943. godine, klub je iz istoimenog glavnog grada Malte, a četiri puta u poslednjih pet sezona osvojili su trofej nacionalnog prvaka, ukupno 23 puta.
U ekipi imaju trojicu Brazilaca i po dvojicu Argentinaca i Nigerijaca, jednog Tunišanina, a ostatak čine domaći igrači. Prošle godine u kvalifikacijama za LŠ ispali su od velškog Njutona.
Zvezda je dobro prošla na žrebu s obzirom na to da je među potencijalnim rivalima bio i švedski Norkeping.
Parovi prvog kola:
Nju Sejnts – Tre Pene
Santa Koloma – Alaškert
Valeta – B36 Toshavn
Flora Talin – Linkoln
Parovi drugog kola:
Karabag – Didelanž
Hapoel Ber-Ševa – Šerif
Olimpija – Trenčin
Salcburg – Liepaja
Vardar – Dinamo
Nju Sejnts/Tre Pene – Apoel Nikozija
Zrinjski – Legija
Ludogorec – Mladost Podgorica
Dinamo Tbilisi – Santa Koloma/Alaškert
Žalgiris – Astana
Skenderbeg – Ferencvaroš
Bate Borisov – Sejnajoki
Valeta/B36 Torshavn – Crvena zvezda
Rozenborg – Norčeping
Dandalk – Hafnarfjordur
Flora Talin/Linkoln – Seltik
Krusejders – Kopenhagen
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.