Espanjol ostavio Kordobu na dnu

Fudbaleri Espanjola slavili su sa 1:0 protiv Kordobe u prvoj utakmici 25. kola Primere, pred 16.000 gledalaca.

JTIzvor: B92 Španija

Jedini gol na utakmici postigao je Abraham u 43. minutu i tako svom timu doneo devetu pobedu ove sezone.

Espanjol je posle tog trijumfa napredovao za jednu poziciju i sada je na osmom mestu sa 32 bodova, dok su izabranici Miroslava Đukića ostali prikovani na dnu sa samo 18 bodova.

Srpski fudbaler Aleksandar Pantić odigrao je svih 90 minuta za pobedničku ekipu, ali je i zaradio javnu opomenu u 55. minutu.

Kordoba je imala veći posed lopte tokom utakmice u Barselone i četiri šuta u okvir gola, jedan više od Espanjola, ali je odbrana domaćeg tima odlično reagovala. Igrači Espanjola napravili su i više faulova, ali je Abrahamov gol bio dovoljan za trijumf domaćih fudbalera. Abraham je posle asistencije Felipea Kaiseda iz velike daljine šutirao ka golu Kordobe i lopta je završila u donjem levom uglu.