Bez Lige Evrope u Vladivostoku

Fudbaleri Rostova plasirali su se u finale Kupa Rusije pobedom nad Luč Energijom rezultatom 3:1, a za trofej će se boriti sa Krasnodarom.

SVIzvor: B92

Na taj način je ekipa koju sa klupe predvodi Miodrag Božović sprečila eventualni plasman tima iz Vladivostoka u evropska takmičenja.

Strelci za domaći tim bili su Gatčan (13’), Ananidze (27’) i Dzjuba (95’ iz penala), jedini gol za Luč postigao je Romanenko u 39. minutu, a jedanaesterac za Rostov promašio je Đakov u 68. minutu.

Luč Energija je trenutno šestoplasirani tim druge ruske lige sa 47 poena, 14 manje od lidera Monrovije.

U drugom polufinalu odigranom u sredu Krasnodar je savladao CSKA sa 1:0, golom Vandersona, a za poraženi tim 79 minuta odigrao je Zoran Tošić.