Vlada Srbije dodelila Majdovu 20.000 evra

Vlada Srbije donela je odluku o dodeli novčane nagrade džudisti Nemanji Majdovu u iznosu od 20.000 evra u dinarskoj protivvrednosti.

Izvor: B92, Tanjug
EPA-EFE/TAMAS KOVACS

Majdov je osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu održanom u Monpeljeu novembra 2023. godine.

Majdov je 5. novembra prošle godine u Francuskoj osvojio zlato u kategoriji do 90 kilograma.

Vlada je saopštila da će istu sumu kao prvak Evrope dobiti i njegov trener Ljubiša Majdov u istom iznosu.

Vlada je saopštila da je novčana nagrada dodeljena i džudistkinji Marici Perišić, za osvojenu srebrnu medalju na istom Evropskom prvenstvu, u iznosu od 15.000 evra u dinarskoj protivvrednosti.

Perišić je osvojila srebro u kategoriji do 57 kilograma. Novčana nagrada u istom iznosu dodeljena je i njenom treneru Vladimiru Jovičiću.