Zlato za Duplantisa, svetski rekord za Čarlton

Švedski atletičar Armand Duplantis osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u dvorani u Glazgovu.

Izvor: B92, Beta
EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

On je do zlata stigao s preskočenih 6,05 metara. Duplantis je lošije započeo takmičenje, dva puta je obarao lestvicu na 5,85, ali je u nastavku bio sigurniji i stigao do novog zlata.

Nakon preskočenih 6,05 m, Duplantis je podigao lestvicu na 6,24 m i pokušao da obori sopstveni svetski rekord ali je bio neuspešan.

Srebro je pripalo Amerikancu Semu Kendriksu koji je preskočio 5,90 metara, a bronzu je osvojio Grk Emanuil Karalis sa drugim najboljim skokom u karijeri od 5,85 metara.

U onome u čemu Duplantis nije, uspela je atletičarka sa Bahama Devin Čarlton u trci na 60 metara s preponama. Ona je trku istrčala za 7,65 sekundi i tako postavila novi svetski rekord.

Srebro je pripalo Francuskinji Siren Samba-Majeli (7,74), a bronzu je osvojila Pia Škrižovska iz Poljske (7,79).

U trci na 1.500 metara slavio je novozelandski atletičar Džordi Bimiš koji je do zlata stigao rezultatom 3:36,54 minuta, što je ujedno njegov najbolji rezultat u karijeri.

Srebro i bronza su pripali Amerikancima, Kol Hoker je bio drugi ličnim rekordom od 3:36,69 minutta, a Hobs Kesler treći vremenom 3:36,72.