Femke Bol opet oborila svetski rekord VIDEO

Holandska atletičarka Femke Bol osvojila je zlatnu medalju u trci na 400 metara na Svetskom dvoranskom prvenstvu u Glazovu, uz novi svetski rekord.

Izvor: B92, Beta
EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Bol je do svoje prve svetske titule u dvorani i svetskog rekorda stigla rezultatom 49,17 sekundi. Ona je tako oborila sopstveni rekord pošto je sredinom februara tokom holandskog prvenstva ovu deonicu istrčala za 49,24 sekunde.

Ona je večeras slavila ispred sunarodnice Like Klaver (50,16) i Amerikanke Aleksis Holms (50,24).

U muškoj konkurenciji je zlato u ovoj disciplini osvojio Belgijanac Aleksande Dom koji je kroz cilj prošao za 45,25 sekundi i tako postavio novi nacionalni rekord.

Srebrnu medalju osvojio je Norvežanin Karsten Varholm (45,34), dok je bronza pripala atletičaru sa Jamajke Rušin Mekdonald (45,65).